Siirten Öte ,siirt haber,siirt son dakika,siirthaber,nuçe sêrt
 • Dara Turhan ” Erdoğan BDP’yle Bir Arada Olur mu ? “
  Dara Turhan ” Erdoğan BDP’yle Bir Arada Olur mu ? “
 • Siirt Seçim Yenilgisinin Yeni Suçluları
  Siirt Seçim Yenilgisinin Yeni Suçluları
 • Seçim barajı kalkıyor
  Seçim barajı kalkıyor
 • Altan Tan’dan Partisi BDP’ye Eleştiriler
  Altan Tan’dan Partisi BDP’ye Eleştiriler
 • Oral Çalışlar “İyi ki Kürtler varmış”
  Oral Çalışlar “İyi ki Kürtler varmış”
 • Siirt Seçimlerinde yapılan eksiklerin Özeleştirisi Olacak mı?
  Siirt Seçimlerinde yapılan eksiklerin Özeleştirisi Olacak mı?
 • Dara Turhan ” Çok Güzel Hareketler Bunlar”
  Dara Turhan ” Çok Güzel Hareketler Bunlar”
 • Ali İlbaş’tan Örnek Davranış
  Ali İlbaş’tan Örnek Davranış
 • Siirt Grossmar Kapanıyor
  Siirt Grossmar Kapanıyor
 • Video Siirt Çakmak Mahallesinde Gergin Gece
  Video Siirt Çakmak Mahallesinde Gergin Gece
Zafer Kahraman “Siirt’te Otopark Sorunu ve Belediye Bütçesi”
Zafer Kahraman “Siirt’te Otopark Sorunu ve Belediye Bütçesi”

Çevre Mühendisi Yazarımız Zafer Kahraman,...

Otopark Sorunu ve Belediye Bütçesi
Otopark Sorunu ve Belediye Bütçesi

Şehircilik anlayışı aslında şehri oluşturan...

BUGÜN 23 NİSAN
BUGÜN 23 NİSAN

İsmi bayram olan cismi ise...

Siirt’te Kutlu Doğum Stadyumda kutlanacak
Siirt’te Kutlu Doğum Stadyumda kutlanacak

Peygamber Sevdalıları Platformu üyeleri ‘Kutlu...

BDP, devletin öldürdüğü çocukları hatırlattı
BDP, devletin öldürdüğü çocukları hatırlattı

BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı,...

Siirt’teki Ermeniler
Siirt’teki Ermeniler

Ermenilerin geçmişte yoğun olarak yaşadıkları...

AKP’nin Siirt Belediyesini Kaybetme Nedeni
AKP’nin Siirt Belediyesini Kaybetme Nedeni

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ilk...

Kürtçe ders kitapları hazır
Kürtçe ders kitapları hazır

Türkiye ’de özel okullarda anadilde eğitimin...

Siirt’te Kadınlar Mesire ve piknik yerleri istiyor
Siirt’te Kadınlar Mesire ve piknik yerleri istiyor

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte hafta...

Çalışanları İşten Çıkaran Başkana Plaket Ödülü
Çalışanları İşten Çıkaran Başkana Plaket Ödülü

30 Mart’ta gerçekleştirilen seçimlerle Siirt’in...

Çandar: Cemil Bayık Taktik Bir Kararı Açıkladı
Çandar: Cemil Bayık Taktik Bir Kararı Açıkladı

Cemil Bayık’ın açıklamalarını yorumlayan Cengiz...

İnternete Sansür Geldi mi
İnternete Sansür Geldi mi

TBMM Genel Kurulu’nda geçen haftadan...

Dikkat! Galaksi S4′ü 199 TL’ye Alanlar Ne Dedi
Dikkat! Galaksi S4′ü 199 TL’ye Alanlar Ne Dedi

Para kazanmayı hayatın amacı haline...

Mamoste Halil Polat’ı Kaybettik
Mamoste Halil Polat’ı Kaybettik

4 Şubat günü Siirt Üniversitesi...

İşte Siirt BDP Adayı
İşte Siirt BDP Adayı

Uzun süredir Siirt BDP’nin Adayı...

Sancaklar Vakfı Burs Başvuru Sonuçları Belli Oldu
Sancaklar Vakfı Burs Başvuru Sonuçları Belli Oldu

Amacını, Türkiye’nin ekonomik, kültürel, sosyal...

Tuncer BAKIRHAN Siirt Belediyesi Aday Adayı
Tuncer BAKIRHAN Siirt Belediyesi Aday Adayı

DTP Genel Başkanlığını iki yıl...

Siirt BDP’nin Aday Adayları
Siirt BDP’nin Aday Adayları

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)’nin...

Siirten Öte ,siirt haber,siirt son dakika,siirthaber,nuçe sêrt
Siirt HÜDA-PAR’ın Adayı Kim Yerel Seçimlere Yaklaşımları Nedir ?
Siirt HÜDA-PAR’ın Adayı Kim Yerel Seçimlere Yaklaşımları Nedir ?
HÜDA-PAR Siirt il başkanı  M.Zülfikar Fırat Belediye başkan aday adaylığı sürecinin devam ettiğini, 19 Aralık’ta HÜDA-PAR”ın birinci yıldönümü münasebetiyle düzenlenecek programda belediye başkan adaylarının kamuoyuna açıklanacağını ifade etti. HÜDA-PAR Siirt...
10 Aralık 2013 17:02
Font1 Font2 Font3 Font4

HÜDA-PAR Siirt il başkanı  M.Zülfikar Fırat Belediye başkan aday adaylığı sürecinin devam ettiğini, 19 Aralık’ta HÜDA-PAR”ın birinci yıldönümü münasebetiyle düzenlenecek programda belediye başkan adaylarının kamuoyuna açıklanacağını ifade etti. HÜDA-PAR Siirt il başkanı  M.Zülfikar Fıratla seçimlerle ilgi HÜDA-PAR’ın durmu ve 2014 Yerel seçimlere yaklaşımını konuştuk.

 

Siirtten Öte:Öncelikle şunu sormak istiyoruz, HÜDA-PAR 2014 seçimlerine genel anlamda  hazır mı? Bu seçimde  nasıl bir hedef belirlemiş, bu hedeflere ulaşma anlamında ne tür çalışmalar yürütülüyor?

 

Zülfikar Fırat :Aslında böyle bir sorunun muhatabı daha çok Genel başkanımız olabilir. Bizim bu soruya vereceğimiz cevap ancak muttali olduğumuz bilgi çerçevesindedir. Biz İl başkanlığı olarak sorunuza kısaca şöyle cevap verirsek belki daha iyi olur. Evet HUDA PAR 2014 yerel seçimlerine girmek için hazırlanıyor. Hem de ciddi bir şekilde hazırlanıyor. Seçime girmek için gerekli olan teşkilatlanmamız şu an itibariyle tamamlanmış durumdadır. Aday adaylarının başvuruları da alındı. Bu süreçte Belediye başkanı, il genel meclisi ve belediye meclisi adaylarımız belirleniyor. Halkımızın tümüne ulaşmak, partimizin gaye ve hedeflerini açıklayabilmek maksadıyla ev ev, esnaf esnaf gezilerek tanıtımlar yapılıyor. Toplumsal konumu, siyasi görüşü, eğilimleri arasında fark gözetilmeden herkese gidilmeye çalışılıyor. Hazırlanan broşürlerle partimiz tanıtılıyor ve bu broşürler herkese ulaştırılmaya çalışılıyor. Üye ve gönüllülerimiz için bilgilendirme seminerleri veriliyor.

Siirtten Öte: İlk defa katılacağınız bir seçim olacak, bu seçimin belediye seçimi olması sizin için önem arz ediyor mu?

 Zülfikar Fırat :Evet belediyeler bizim için önemli. Halkımıza ulaşmaya çalışırken, halkımıza en iyi hizmet alanlarından biri belediyeler. Ayrıca toplumun kültürel yapısının şekillenmesinde de belediyecilik önem arzediyor. Bulunduğumuz toplumda belediyeciliğin çok da iyi yapılmadığı kanaatindeyiz. Halkımız şu anki durumdan çok daha iyisini hak ediyor. İşte bizde tam bu noktada iyi bir belediyecilikten söz ediyoruz. Dürüst bir siyeset, gerçek bir adaleti hedefliyoruz. Bunu gerçekleştirmek noktasında iredemizin halkımız kanaatimizce farkında.

Siirtten Öte: Belediyecilik alanında genel itibariyle bölgede, özelde Siirt’te ne tür projeleriniz var?

Zülfikar Fırat: Adaylar açıklandıktan sonra bu projeler daha net ortaya serilir. Tüm bölge adına konuşmam doğru olmaz. Siirt adına belediyecilikten söz edersek, belediyeciliğin bugün olması gerekenin çok uzağında olduğunu, iyi bir belediyecilik sergilenmediğini ilimiz açısından söyleyebiliriz. Bu sadece bugünkü belediye ile ilgili bir sorun değil. Kendimizi bildik bileli yıllardır durum bu. Siirtin iyi bir belediyecilik anlayışına, hizmet anlayışına ihtiyacı var.

 Siirtten Öte: Siirt için belirlediğiniz bir adayınız var mı, varsa  adayınızı kısaca tanıtabilir misiniz?

Zülfikar Fırat : Henüz bir kesinlik yok. Adaylar ile ilgili açıklama bir değişiklik söz konusu olmazsa partimizin birinci kuruluş yıldönümü olan 19 Aralık’ta yapılacak. Bununla ilgili ayrıtılar için kamuoyu daha sonra bilgilendirilir. Dürüst bir siyaset ilkesiyle yola çıktık. Bundan dolayı halkımızın dürüslüğü ile tanıdığı, dünü ve bugünüyle dürüst ve güvenilir bir adayla yola çıkılacak. Adayın kim olduğundan çok bizler içimizden biri olmasına, dürüst ve güvenilir olmasına, kendisine emanet edilecek amme hizmetlerini bir emanet olarak görüp  bunlara tam anlamıyla sahip çıkacak bir anlayışa sahip olmasına özen gösteriyoruz.

 

Siirtten Öte :Sizce belediyecilik alanında Siirt’in en önemli sorunu nedir? Sizin bu soruna yaklaşımınız nasıl olacak?

Zülfikar Fırat :Aslında bir değil belki onlarca sorundan söz etmek gerekir. Alt yapı ve bunla ilintili sorunlardan-imar sorununa, çevre kirliliğinden-kaldırım işgallerine kadar bir çok sorunla karşı karşıyayız. Tüm bu sorunlar kollektif bir çalışmayla yok edilebilir. Siirt’in şu sorunu var, bu sorunu çözersek Siirt düzelir demeyi pek de uygun görmüyorum. Belki tüm bu sorunlara eğilinmeli ve sorunlar böylece bütünüyle çözülebilmeli. Bizler kaynak kullanımlarının yeterince sağlıklı olmadığını gözlemliyoruz. Belediyenin gelirleri doğru yollara kanalize edilmeli. Boş organizasyonlar için halkın parası çar çur ediliyor. Boş araziler düzgün bir imar planıyla yeşil alanlara dönüştürülmeli. Şehir artık nefes almıyor. Her taraf betonarme binalar. Çoçukların oynayacağı parkların sayısı çok az. Şehrin yeni bir imara ihtiyacı var. İmar kurallarına uyulmuyor. Ayrıca küçük bir yağmurda yolların nasıl bir hal aldığını hepimiz görüyoruz. Bunların tümünün çözümlenmesi belediyenin görevi.

 

Siirtten Öte :HÜDAPAR’ın  AKP’ye kayan önemli bir kitlesinin olduğu söyleniyor, bu seçimde AKP’nin bu kitleyi kaybetmemek adına HÜDAPAR’ı ikna edebileceği söyleniyor, siz bu görüşler hakkında ne düşünüyorsunuz?

 Zülfükar Fırat :Aslına bakılırsa biz olayı bu boyutta değerlendirmiyoruz. Evet bizim belirli bir kitlemiz var. Daha önceki seçimlerde de kişiler kendi tercihlerinde özgürdü. Kime oy vereceği kendisinin belirlediği bir konuydu. Takdir edersiniz ki her söylenene cevap verme gibi bir durumumuz olamaz. Biz kendi çalışmamız ile ilgileniyoruz. Amaç ve hedeflerimizi halkımızın önüne sererek onların bu noktada bizleri desteklemelerini bekliyoruz. Siyaset uzun soluklu bir maraton. Var olan konjektürden en iyi şekilde istifade etme sanatı. Şu an itibariyle sizin söylediğiniz anlamda bir durum bildiğim kadarıyla söz konusu değil. Böyle bir durumdada bunun kararını verebilecek olan ancak genel merkezimizdir. Bizler her konuda genel merkezimizle koordineli çalışıyoruz. Karşılaşılan durumlarla ilgili değerlendirmeler ortak yapılır ve en iyi tercihte bulunulmaya çalışılır. Halkımız için en hayırlı sonucun oluşmasını ve bu sonuçta bizlerinde bir katkısının olmasını Yüce Allahtan bizler temenni ediyoruz. Evet bu halk için hayırlısı ne ise Allah kalplerimizi ona doğru meylettirsin ve bizlere o işte muvaffakiyet versin diye düşünüyoruz.

 

Siirtten Öte: -Son olarak eklemek istediniz bir husus var mı?

Zülfikar Fırat : Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Sitenizi ve gazetenizi takip ediyoruz. Allah bu hizmette sizlerinde yardımcısı olsun. Milletimiz için en hayırlı olan sonuçları doğursun. Şu an itibariyle bir tek partinin Siirt adayı açıklanmış. Hayırlısı artık ne diyelim. Belli ki bu seçim biraz yorulacağız.

 


Siirt HÜDA-PAR’ın Adayı Kim Yerel Seçimlere Yaklaşımları Nedir ? Yazısına 22 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa