Siirt’te Sevinç Gösterileri Uyarılara Rağmen Devam Ediyor

2
1.818 kez

7 Haziran 2015 Genel seçimleri sonucuna göre HDP’nin %10 barajını aşmasının kesinleşmesinin ardından Siirt HDP, seçmenleri sokaklarda sevinç gösterilerine başladı.

Eşbaşkan Selahattin Demirtaş’ın 7 Haziran gecesi şenlik programımız olmayacaktır, halkımız evlerinden çıkmasın uyarılarığma rağmen sonuçların kesinliği dolayısıyla Siirt halkının bir kesimi sokaklara çıkarak sevinç gösterilerine başladı. İlk anlarda Güres Caddesi civarında göstericilere gazm baombası ile müdahale eden polis daha sonra bu tavrını sonlandırdı.  HDP’nin evlerinize dönün uyarısı yapmasından dolayı araç konvoyları, halay ve zılgıtlar makul düzeyde sürmeye devam ediyor. İşte gecenin bazı resimleri:

 

HEJAHUNER
HEJAHUNER

HEJAHUNER

HEJAHUNER
HEJAHUNER

HEJAHUNER

HEJAHUNER

HEJAHUNER

HEJAHUNER

HEJAHUNER

HEJAHUNER

HEJAHUNER

HEJAHUNER

HEJAHUNER

HEJAHUNER

2 YORUMLAR

  1. Öncelikle seçimlerin ülkemize ilimize insanlığa hayırlı olmasını diliyorum ve akp ninde hdp ninde bir ders çıkarmaları gerektiğine inanıyorum Zaten mecliste bağımsız olan HDP nin bu defa artarak ve parti olarak mecliste temsil edilecek olması iyi bir olay ancak HDP nin bu ülkede yaşayan kendisine oy vermiş yada vermemiş olan herkesime karşı sorumluluğu artmıştır bu sorumlulukta olumlu davranıp türkiye partisi olma yolundada ilerleye bilir yada verilen emanet oyların geri alınmasına sebep olabilir önümüzdeki dönemlerde bunu göreceğiz

CEVAP VER