Siirt’te de Seçime Bir Gün Kala Yapılan Provokasyon Girişimi Boşa Çıkartılmış

7
1.606 kez
Seçime saatler kala Siirt’te polis HDPliyi tutuklama, provake etme derdinde. Diyarbakır’da  tam da yaşanan patlamalar sırasında Siirt polisi Güres Caddesi’ndeki belirli birkaç kahvehaneye baskın düzenlendi. Kahvehanelerde IMC TV Diyarbakır HDP mitinginde yaşanan patlamaları veriyorken polis kahvehanelere dalıp televizyonun kapatılması emrini verdi. İddilara göre esnaf ile polis arasında yaşanan gerginlik polisin sözlü hakaretiyle devam etti. Kimlik kontrolünün yapılmadığı, yıldırma ve provakasyonun amaçlandığı da dikkatlerden kaçmadı.

Tanıkların iddialarına kahvehane önündeki iki polis arasında geçen diyalog şöyle:

I. Polis: Lan müjdeyi duydun mu? Diyarbakırda patlama olmuş!

II. Polis: Hepsi geberip gidecek a….

Halkın sağduyulu yaklaşımı provokasyonun olmasını engellemiş. Siirt Emniyetinin ise söz konusu polisler hakkında nasıl bir tavır takınacağı da merak konusu.

 

siirt-seçim-provokasyon siirt-seçim-provokasyon2 siirt-seçim-provokasyon3 siirt-seçim-provokasyon4

7 YORUMLAR

  1. EĞERKİ HDP OYLARINI ARTTIRMAK İSTİYORSA BAŞTA GAZETENİZ VE YANDAŞLAR BİRAZ DAHA ILIMLI SAYGILI VE HOŞGÖRÜLÜ OLMALI O ZAMAN TÜRKİYE PARTİSİ OLMA YOLUNDA OLACAĞINA İNANACAK İNSANLARIMIZ

  2. Lütfen kırıcı bir dil kullanmayin….evet bu bir zafer hem de Cumhuriyet tarihindeki en büyük zaferlerden kutlayalim ama kırıcı olmayalim yapıcı bir dil kullanalim. Oylar 13 degil 20 olur.
    biraz daha sagduyu editor lütfen

  3. Bay editör bu kadar suçlayıcı yazı yazıp yayınlaman kimseye fayda sağlamaz bence bu tür davranışını biraz gözden geçir çünki bunlarda provakatorlük sayılıyorsa sizin öve öve bitirtemediğiniz bazı vandallarınız bunun alasını yapmadılarmı biraz gerçekçi olunsun

  4. La geçmiş nasıl sünger çekilir. Sen bu halkin hafızasını duvarmı sandın sıvacı? Bugünlere kolaymı gelindi?? Şehitlerimize ihanet edip, iktidarın keyfine mi bakacağız??

  5. Yaf polis dediğin Hükümette kim varsa onun emrindedir. HDP yarın koalisyona girer onun emrine mecburen girer. ordan oraya koşturur. 28 şubatta başörtüsü açan kimdi? Polisin ideolojisi, fikri, partisi, halka düşmanlığı olamaz. Olursa devlet içinde çeteleşmeler, paralelleşmeler hiç eksik olmaz. Polis de devletin normal bir memurudur . kürtler dahil ayrımsız tüm halka hizmet eder. Ağrına gidecek varsa silahını, elbisesini teslim etsin gidip başka iş arasın. Fazla gaza gelip dizi filmlerine kapilmasınlar. Unutmasınlarki İçişlerini bakanını, emniyet Müdürlerimizi hükümet atar. Ve şuan ortada bir hükümet henüz yok. Ona göre son derece tarafsız olup işlerini kanuni çerçevede yapsınlar. Bu halk bu konuda çok hassastır.

  6. yav daha ilk günden başladınız.seçimden zaferle çıktınız. kutlayacağınıza öfke saçtırıyorsunuz. dün dündür. bugün dün gibi asla olmayacak zaten. sizde rahat durun artık. huzur bozmayın. dinimiz kin tutmayın diyor.

CEVAP VER