HDP’den Aytaç Baran saldırısı açıklaması: Açıkça kınıyoruz, lanetliyoruz

1
629 kez

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ,  Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Semti’nde bulunan İlim Hizmet Yardımlaşma ve Araştırma Derneği (İhya- Der) Şube Başkanı Aytaç Baran’ın uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirmesinin ardından baş sağlığı mesajı yayınladı.

Mesajda, “YENİ İHYA-DER Başkanı Aytaç Baran’ın Diyarbakır’da bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduğumuzu ifade ediyoruz.  Saldırıyı açıkça kınadığımızı, lanetlediğimizi belirtiyoruz. Saldırıda katledilen Aytaç Baran’a Allah’tan rahmet, YENİ İHYA-DER camiasına ve ailesine başsağlığı diliyoruz. Saldırının sorumlularının hiç bir tereddüte yer bırakmayacak şekilde ortaya çıkartılmasını bekliyoruz. Halkımızı karşı karşıya getirmeye çalışan hiç bir anlayışa pirim verilmemesini diliyoruz” denildi.

 

radikal

1 YORUM

  1. Hürdava……….. kendilerini yine kullandıracaklar. Amedde bomba patladı biz …….laramı saldırdık. Derin devlet yine kürtlerin en cahilini, en ahmağını …………. piyon seçip operasyona başladı. Kürtler zor adam olur. Çünkü ….. bitmedi henüz.

CEVAP VER