Saldırıya uğrayan Kürt askerden haber alınamıyor

0
949 kez

Ankara’da zorunlu askerlik yapan Ağrılı Mert Koçyiğit’in, HDP’ye küfür etmesine karşı çıktığı için askerlerin saldırısına uğradığı ve ardından da bölük komutanı tarafından darp edildiği iddia edildi. Saldırı sonrası GATA’ya kaldırıldığı öğrenilen Koçyiğit’in ağabeyi Maksur Koçyiğit, bir haftadır kardeşine dair tek bir haber dahi alamadıklarını belirterek, endişe içinde olduklarını söyledi.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Tümen Komutanlığı’nda zorunlu askerlik yapan Ağrılı Mert Koçyiğit’in, 8 Haziran günü bölüğünde HDP’ye küfür edilmesine karşı çıktığı için bir grup askerin saldırısına uğradığı, ardından da bölük komutanı tarafından darp edildiği ileri sürüldü. Olay sonrası GATA’ya kaldırılan kardeşinden haber alamadıklarını belirten Koçyiğit’in ağabeyi Maksur Koçyiğit, “Kardeşim 2 aylık asker. HDP barajı aştığı ve Ağrı’da 4-0 yaptığı için bölükte kardeşimin üst devrisi olan biri kardeşime küfür ediyor. Çıkan tartışmadan sonra Bölük Komutanı Hakan Özsoy gelip müdahale edip kardeşimi darp ediyor. Olaydan sonra kardeşimi GATA’ya kaldırmışlar” dedi.

Kardeşinin sağlık durumuna dair bilgi alamadıklarını dile getiren Koçyiğit, “Olay olduğu gün komutan bölükte bulunan tüm askerlerin telefonlarını toplatmış. Kimse bize haber vermesin diye. Ama bir asker bu durumu kabul etmeyerek bir şekilde bize ulaştı ve durumu bize aktardı. Nereye başvurduysak bize kimse yardımcı olmadı. Kardeşimle bir haftadır görüşemiyoruz” diye konuştu.

Koçyiğit, Ankara’da yaşayan akrabalarının durumu öğrenmek için GATA’ya gittiğini; ancak içeri alınmadığını söyledi.

Durumu sormak için aradığımız askeri birlikte, telefonlara yanıt verilmedi.

diha

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER