Siirt Tarihinde Kaldırımlara İlk Kez Bank Konulmasını Hazmedemediler

13
1.408 kez

Siirt’te belediye tarafından bir ilke imza atılarak kentte bulunan kaldırımlara bank ilk kez bank konulmasını hazmedemeyen kişi veya kişiler kaldırımlardaki bankları kırdılar.

 

Siirt Belediyesi tarafından 2015 hizmet yılı programı çerçevesinde kentte bulunan kaldırımların genişletilmesi çalışmaları kapsamında Yeni Mahallede bulunan Hakkı Akyüz caddesinde (İmam Hatip caddesi)  yapılan kaldırım genişletme çalışmalarının tamamlanması ardından yurttaşların dinlemesi amacıyla konulana oturma bankları kimliği belirsiz kişi veya kişilere tarafından kırıldı. Siirt’te belediye tarafından bir ilke imza atılarak kentte bulunan kaldırımlara bank ilk kez bank konulmasını hazım edemeyen kişi veya kişiler kaldırımda bulunan 28 banktan 9’unu kırarak hasar verilirken,  Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü konuyla ilgili olarak suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.

Kald¦-r¦-mlardaki Banklar¦- K¦-rd¦-lar (3)

Kald¦-r¦-mlardaki Banklar¦- K¦-rd¦-lar (4)

Kald¦-r¦-mlardaki Banklar¦- K¦-rd¦-lar (5)

SiirttenÖte

 

13 YORUMLAR

 1. SİİRT BELEDİYESİNDE KÜRTÇE HABER BÖLÜMÜNDE NEDEN KÜRTÇE HABER YOK?

  Siirt Belediyesinin hantal bir sitesi vardır. Çok ağır çalışıyor. Türk-Kürtçe-Arapç- ve İngilizce dillerinden yayın yapacağı ilkesi ile hareket etmesini beklediğimiz sitede Türk.e ve Arapça güncel haberler var, ama Kürtçe tek bir haber yok! Yurtseverlerden geçilmeyen Belediyemizde Siirt Belediyesinin Kürtçe haber gölümüne Türkçe haberleri Kürtçeye çevirecek kimse yok!
  Halbu belediyede Kürtçe bilip, ama günde 15-20 dk’sını Kürtçe haber ekleyecek adam bulamıyorlar!
  Siirt belediyesi hantal bir kuruma dönüşmemelidir. Özeleştirye açık olmalıdır. Kimse canını ortaya koyarak bir yerlere getirmeey çalıştığı Kürt hareketini karalama derdinde değil. Ama Maddem bu şehre 3 dilde hizmet verme vaadini de bulunduz o zaman Kürtçe hizmeti neden vermiyorsunuz? Siirt belediyesinde kimse Kürtçe ve Arapça haberlere bakmıyorsa bile bu dillerde haberler güncel olmalıdır. Ama bakıyorsunuz Kürtçe haber bölümünde tek bir haber bile yok. Yurtsever elemandan geçilmiyor. Yoksa koltuğu garanti altına alan yurtseverliği köşeye mi bırakıyor?

 2. Niye okullar yakılırken aynı haberleri yapıp tepkinizi ortaya koymadınız. Onlarıda araplarmı yakmıştılar. Sizin hizmet gördüğünüz yerler değilmiydi. Alayın ağlayın iki bank kırılmış ağlayın.

  • Okullar yakıldı diye sevinen mi oldu bre dengesiz adam! Okullara verilen zarar defalarca bu sitede haber yapıldı. Eleştirildi. Ama Sen kör ve zırr cahilsen biz ne yapalım. O kafan da ciddi psikolojik sorun var. Bankların kırılmasına baya bi sevinmişe benziyorsun. Yoksa sen mi kırdın?

 3. Bu mursiciler asla adam olmazlar. Sanki memleketleri güllük gülistanlık bir de taa mısırla uğraşıyorlar. Utanmadan da bizi eleştiriyorlar. Siz niye protestoya gelmediniz diye. La siz bir ypgli cenazesine katıldınızmı hiç? Mazlum bir kürde ağladınızmı hiç? katılamazsınız çünkü halkınıza düşman ve hainsiniz! Siz buradaki müslümanların derdini halettiniz sıra mısıramı geldi. Kürtler yanı başınızda işit barbarlarıyla boğazlaşıyor, birgün destek verdinizmi? Elhamdülillah AKP devrildi, sizin gibi yiyiciler ve rabiacılarda piyasadan silindi. Ne halinize varsa görün şimdi. Kürtlere ağlamayan ikiyüzlü ümnetçiler sizi! Din tüccarları ve sahtekar halifeciler sizi!

 4. Ne oldu polis failleri yakaladı mı? Bence siz dahaaa çook beklersiniz:) bu devlet HDP li belediyelerin malını kamu malı saymıyorki. İlginç ve trajik ama maalesef öyle. O yüzden haberi yanlış vermişsiniz. Diyecektinizki, “dün gece bölücü sloganlar atan maskeli eylemciler banklara zarar verip kaçtılar.” Bak daha sabah güneş doğmadan emniyetteydiler:)) biraz uyanık olun. Memleketin çivisi çıkmış.siz de buna göre haber yapın:) yanlışsam yapanlar bulunsun bende söz eşek gibi anırayım buradan.

 5. Bu durumuda araplara mal eden ırkçı insan hele bi araştırın bakın kimdir kimin neyidir ondan sonra yorum yapın alışmışsınız zaten her suçu başkasının üstüne atmayı bırakın artık ön yargıyı işi belgeleyğn dökün ortaya adınıda verin ailesinide yazın siteye ondan sonra yorum yapılacaksa yapılır

 6. Biz Mursi’ye verilen idam cezasını protesto edelim siz ise kırılan bankları haberleştirin.Kobani olaylarında teröristlerin kırdıkları yüzlerce cam için yaktıkları okul-hastane-sağlık ocağı-dükkanlar için ağlamayanlar bugün kırılan birkaç bank için ağlıyorlar.

  Bunu yapanda sizin zihniyetinizin mensupları değilmi ha mağdurlar!!!!!!!

  • Utanmaz arlanmaz akcano! Mursiden şahane, size ne?? Suriyeyi mahvettiniz sıra mısırdamı? Mursiyi gaza getiren kim? Haberin varmı? Kobani olaylarında millete o kadar zarar verildiyse HDP nasil güneydoğuya doğuyu süpürdü. Çünkü siz yalancı ve alçaksınız. Kobanede kimler bi halka zarar verdi herkes biliyor. ki HDP kafanızı ezip geçti. Memleketi mahvettiniz, sıra mürside. Burda derdimiz yok, sira mısırsa ha! Demek Suriyeliler az geldi, Mısırlıları da getirin. Sahte dincilere sizi

 7. yahu zavallı yaşlı annem kardeşimden eve gelirken defalarca o duvarlara yaslanır, zar zor eve gelirdi. gelince de üstü başı toz toprak olurdu. ama belediyenin bu güzel hizmetinden sonra oturup dinlene, dinlene eve geliyordu, sonra da o temiz elbiseleriyle yapanlara dua ediyordu.
  ama bu güzel hizmet halkın hainlerinin gözüne battı. halkın hainleri, halka hizmeti içine sindiremedi.
  burada herkesin kuşkulandığı 3 kesim var.
  1- namusu sadece karaçarşaf olarak bilen, dinden imandan haberi olmayan sahte dinci hü… çetesi, yada diğer ismiyle hizbul…
  2- HDP nin partilerini ezip geçmesine tahammül edemeyen, üstüne üstlük bu hizmetlerle belediyeyi almanın hayal olduğunu gören AQTROLLER
  3- kürtlerin 2-3 seçimdir kesintisiz seçimleri kazanmasına tahammül edemeyen ırkçı beyaz siirtlilerin soytarıları
  tabi bu iş tahminle olmaz. belediye şikayetini iyi takip etsin. o caddede onlarca kamera var. polis istese mutlaka bulur. bunu yapanlar okulun camını kırsaydılar şimdi gece evleri çoktan basılmış, gözaltına alınmıştı. oysa ikisi de kamu malı değil mi? aynı o hassasiyeti banklar için de bekliyoruz

CEVAP VER