Siirt Adaletinden İnanılmaz Karar

2
1.795 kez

Siirt’e aracıyla çaptığı çocuğu araziye attığı belirtilen Hüseyin Bakıcı, savcılıkta verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

Siirt’te 16 Haziran’da bisiklet sürerken S.Y.N. (8) isimli çocuğa aracıyla çarpan Hüseyin Bakıcı, yaralı çocuğu hastaneye götürmek yerine olay yerinden 2 kilometre uzaklıkta olan İMKB Lisesi yakınındaki boş tarlaya bırakmıştı. Olayı fark eden yurttaşların çağırdığı ambulansla çocuk, Siirt Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi ve Ortopedi Servisi’ne kaldırılmıştı. Bunun üzerine ifadesi savcılıkta alınan şoför Hüseyin Bakıcı, serbest bırakıldı.

Baba Süleyman Nas, Bakıcı’nın savcılıkta çocuğu yaralı halde eve bıraktığı yönünde ifade verdiği için serbest bırakıldığını belirtti. Çocuğunun hastanede yaralı bir şekilde tedavi altında tutulduğunu ifade eden Nas, “Ambulans, onu tarladan hastaneye kaldırdı. Olayın tanıkları var” diyerek karara tepki gösterdi.

S.Y.N. adlı çocuk ise, kaza anında cadde üzerinden kenara geçerken aracın kendisine çarptığını belirterek, “Ben bir takla attım. O esnada beni arabaya koyup bir tarlaya götürdüler. Araçta bir kadın; ‘Onu tarlaya at’ dedi. Şoförde, ‘tamam atacağım’ deyip beni tarlaya attılar. Sonra olay yerinde beni gören 2 erkek, ambulans çağırdı” dedi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER