HDP’nin Meclis Başkanı Adayı Belli Oldu

0
1.327 kez

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Biraz önce grup toplantımızda görüşleri aldık. Dengir Mir Mehmet Fırat’ı HDP’nin Meclis Başkan adayı olarak başvuracak şekilde kararlaşmaya gittik” dedi.

Demirtaş konuşmasını şöyle sürdürdü:

“ÇOK KATI TUTUMLARIMIZ YOK AMA…”

Biz HDP olarak şu noktadayız. HDP’ye oy veren insanlar bu ülkede bu ülkede barış istediklerini ilan ettiler. Çok büyük baskılara rağmen bu oyu aldık. Devlet olanaklarını sonuna kadar kullanan partiye rağmen bu oyu aldık. Biz halkımıza sözler verdik. Bu sözleri ilkeler yokmuş gibi davranarak koalisyon tartışmalarını yürütmek partimizin tavrı değil. HDP Türkiye’nin özgür yarınlarını düşünerek politika yürütüyoruz. Bizim çok katı tutumlarımız yok ama ilkelerimizi hiçe sayacak teklifi beklememek lazım.

BAHÇELİ’NİN SÖZLERİ

Ben ciddiye almıyorum. Kendileri meşruiyetini nereden alıyorlarsa biz de orada alıyoruz. Eşit milletvekili sayısına sahibiz. Herkes bu duruma dikkat ederek konuşmalı. Herkes kendi seviyesiyle halkın huzurundadır. Halkımız takdir ediyor.

“SEÇİM KORKULACAK DURUM DEĞİLDİR”

Parlamento toplanmadan erken, yeni seçimi tartışmak seçim sonucundan ders çıkarmamak anlamına gelir. EğerTürkiye’yi yönetecek alternatif yoksa biz Türkiye’yi yönetmeye hazırız. Dışarıdan destek versinler biz buna hazırız. Yok olmuyorsa seçim korkulacak durum değildir.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLAYACAĞIZ”

Biraz önce grup toplantımızda görüşleri aldık. Dengir Mir Mehmet Fırat’ı HDP’nin Meclis Başkan adayı olarak başvuracak şekilde kararlaşmaya gittik.

habertürk

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER