Rejim güçleri saf değiştirdi, DAIŞ bazı noktaları ele geçirdi

0
861 kez

Baas rejimine bağlı bazı güçler, DAIŞ çeteleri saflarına geçerek Hesekê’de bazı noktalaerı ele geçirdi. Bölgede şiddetli çatışmalar devam ediyor.

ANHA muhabirlerinini yerel kaynklardan aldıkları bilgilere göre; DAIŞ çeteleri bu sabah erken saatlerde Hesekê’de rejim güçlerinin kontrolündeki  Neşwa Şerqî mahallesine saldırdı. Çıkan çatışmalarda Çocuk Hastanesi, Elektrik Dağıtım Merkezi, Fen ve Edebiyat Fakülteleri ile Gençlik Merkezi DAIŞ çetelerinin eline geçti.

Yerel kaynaklar, DAIŞ çetelerinin saldırılarının kentin dışından geliştiğini, ancak Baas rejimine bağlı bir grup Ulusal Savunma Güçleri’nin (Difaa El-Watanî) çatışmalarda DAIŞ saflarına geçerek adı geçen alanları control altına aldıklarını belirtti. Çeteler Lêliyê mahallesinde de bazı yerleri kuşatmaya almış durumda.

Bölgede şiddetli çatışmalar sürerken savaş ıçaklarının bombardıman gerçekleştirdiği gözleniyor. Çok sayıda rejim askerinin de Xiwêran mahallesindeki Basil Esed Stadyumuna sığındıkları öğrenildi.

Kentin YPG kontrolündeki mahallellerinde ise, çatışmalarla birlikte güvenlik önlemlerinin sıkılaştırıldığı, tedbirleri artıtıldığı gözleniyor.

ANHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER