AA’dan tartışılır bir haber daha

10
1.088 kez

SİİRT (DİHA)– Anadolu Ajansı’nın “Siirt’e 18 uzman doktor atandı” başlığıyla yayınladığı haberde konuyla ilgili bilgileri İl Sağlık Müdürlüğü’ne dayandırmak yerine AKP Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu’ndan görüş alarak haberi yapması, ajansın “tarafsızlığını” bir kez daha tartışılır duruma getirdi.

Devletin resmi haber ajansı olan Anadolu Ajansı (AA), özellikle AKP hükümeti döneminde partinin ajansı gibi davranarak “tarafsızlığı” tartışılır hale geldi. AA bugün sitesinde “Siir’e 18 uzman doktor atandı” başlıklı bir haber yayınladı. Sağlık Bakanlığı’nın Siirt merkezde ve merkeze bağlı Eruh, Baykan ve Kurtalan ilçelerinde görevlendirilmek üzere 18 uzman doktoru atamasıyla ilgili haberde, İl Sağlık Müdürlüğü gibi ilgili kurumlardan bilgi almak yerine, AA’nın bilgileri AKP Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu’ndan alması tartışma konusu oldu.

10 YORUMLAR

 1. fecri,suat,eyyüp siirtin üç hızlı gazetecisi bu 3 isim bizim canımız,çiğerimizdirler,ben bunlarin üzerine gastacı tanımem,tamammı ulennnnnnn.Sen siirttenöte kendinizi gastacımı sayıyorsunuz ulennnn… kim tutar bu 3 yaman gastacı abilerimi ulennnnn…

 2. bunların muhabiri o fanatik AKP li … değil mi ? adam gazeteci değil mübarek AKP Siirt il başkanı …nin böyle haber yapması normaldir,seçimlerde bir gazeteci değil açıktan AKP militanıydılar,bu haberi gözüyle değil başka tarafıyla okuyanlar var,haber şunu söylüyor hastaneye doktor adandı diye AKP il başkanına mikrofon uzatılmaz,memleketin valisi var,müdürleri var ama AKP parti devleti olduğu için ve bunu da meşrulaştırmak için fecri ve ekibi bu işi bilinçli yapıyorlar.

 3. sizde haberciyim diye geçiniyorsunuz. yaptığınız haberlerin hepsi algı operasyonu oluşturmak karalamak yapılan güzellikleri gölgelemek sizin tek bir derdiniz var oda bağcıyı dövmek

 4. akp il başkanı 18 dr atandığını nerden bilsin…sanırım sağlık genel sekrerlikte bir yalaka var oda akp teşkilatına yaranmak için onlara böyle bir haber yapın demiş…

 5. Siz hastasınız sizi değil 18 doktor 180 doktor gelse tedavi edemez.
  Hükümetin icraatını il başkanının anlatması kadar doğal birşey yok olamazda.
  2015’te doktor göndermeyi marifet saymayan ammo sizin zihniyet yüzünden mecburi hizmetini dolduran kaçıyor.
  Önce sen ve senin gibiler hastalanıp doktor bulamazsa avazınız çıktığı kadar bağıracaksınız.
  İltifat etmiyorsunuz bari köstek olmayın.

 6. VesüphanAllah..

  Siirt Ve İlçelerine Doktor Gelmiş AA Ordan burdan almış yayınlamış Diye yandaş Oluyor da Siirttenöte bir teşekkür etmeyerek Doktorların niye nasıl geldiğine bakmayarak Muhalefetlik yapınca birilerinin Yandaş Medyası ve arka bahçesi olmuyor dimi..

  size yazacak çok şey var da belki bu kadarını yayınlarsınız.

 7. aa nın zaten hata ama akp il bşk nın ki de 2.hata ben konuda demeç veremem git validen al diyemezmiydi maksat işte bakın Siirte ne büyük hizmetler veriyoruz algısı yaratmak yıl 2015 ve halen ülkenin bir iline doktor göndermeyi marifet sayanlar var.

 8. bu ajansın Siirt çalışanları seçim zamanında aynı zamanda gönüllü AKP çalışanlarıydılar sakıncası yok olabilir ama bu arkadaşlara bir şey hatırlatmak istiyorum hani işlerini daha iyi yapabilsinler diye; AA nın değerli Siirt çalışanları kardeş Özgür Çalapkulu Sağlık il müdürü değil AKP il başkanı üstelik an itibariyle seçimlerde tek başına iktidar olamayan partinin il başkanı belki hükümet bile olamayacaklar,siz en iyisi MHP veya CHP Siirt il başkanlarından beyanat alsaydınız,taşı baltaya vurmuşsunuz be kardeş.

 9. Çok iyi bir haber AKP il başkanına şunu hatırlatmak lazım,bu ilde bir Vali var,kurumların müdürleri var,sağlık il müdürü var Özgür bey,siz kendinizi hepsinin üstündemi görüyorsunuz,o zaman hastaneye girişleride AKP Siirt il binasından yapın gelip sizden fiş keselim,Özgür bey siz Vali,merkez ilçe başkanınız Öner geyik emniyet müdürü,ilçe başkanlarınız kaymakam,yönetim kurulu üyelerinizde tapu,sağlık,nüfus,özel idare müdürleri olsunlar.

CEVAP VER