HDP 18 Kişilik Heyetle Çin’e Gidiyor

3
1.210 kez

HDP basın bürosu resmi temaslarda bulunmak üzere 18 kişilik bir heyetle Çin’e gideceğini duyurdu.İşte açıklamanın tam metni:

HDP yönetimi, DTK Başkanlık Divanı, KJA temsilcileri ve DBP’li Belediye Eşbaşkanlarından oluşan 18 kişilik heyet Çin Komünist Partisi’nin daveti üzerine 29 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında  başkent Pekin, Chengdu ve Urumçi kentlerinde resmi görüşmeler gerçekleştirecek. Ziyaret programı kapsamında başta Çin Dışişleri Bakanlığı ve Çin Komünist Partisi olmak üzere üst düzey görüşmelerin gerçekleştirileceği ziyaret programında ÇKP – HDP ilişkileri, küresel ve bölgesel sorunlar, Ortadoğu’daki gelişmeler ve yerel yönetimler alanındaki deneyim paylaşımları masaya yatırılacak.

3 YORUMLAR

  1. çin kömünist partisinden öğrenilecek hiç bir doğru iş olamaz zaten çin kömünizm adı altında en barbar vahşi kapitalizmi uygulayan ülke genç kızlar tekstil işinde günde 10 saat 30 dolara yevmiyeye çalıştırılıyorlar.HDP yanlış yere gitmiş.

  2. bari şu Çin e,biraz bu işlerden anlayan birilerini gönderinde dönüşte HDP ye faydaları olsun,yani demek istediğim dönüşte yemek tarifleriyle dönmesinler.

CEVAP VER