Porland Firmasından Siirtli 100 Kişiye İş İmkanı

3
1.829 kez

Yönetim Kurulu Başkanlığını Siirtli Süleyman Pamukçu’nun yürüttüğü Parland Firması  “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kapsamında Porland Bilecik tesislerinde istihdam edilmek üzere 100 işçi alınacağını duyurdu.

Başvuruların Mücadele Gazetesi Sahibi Cumhur KILIÇÇIOĞLUNA yapılacağı istihdam için  Kurumsal İletişim Yöneticisi Esen Karatekin şu ifadelere yerdi:

“Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) “İşgücü İstatistikleri, 2014” verilerine göre, Türkiye genelinde işsiz sayısı bir önceki yıla göre 106 bin kişi artarak 2 milyon 853 bin kişiye ulaştı. Türkiye’yi 26 bölgeye ayırarak yapılan hesaplamaya göre ise işsizlik oranı en yüksek bölge yüzde 24 ile Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt oldu.

Verimli insan gücünü büyük oranda istihdam ederek, ülke ekonomisine güç katmayı kurum kültürünün vazgeçilmez bir parçası olarak benimseyen Porland; TÜİK’in verileri kapsamında, işsizlik oranının yüzdelik dilimde fazla olduğu Siirt iline öncelik tanıyarak işsizlik sorununu bir miktar çözebilmek amacıyla KSS yürütmeyi planlamaktadır.

Bu bağlamda Bilecik tesislerinde istihdam edilmek üzere yaklaşık 100 kişilik bir kontenjanda ek’li dosyada yer alan şartlar dâhilinde değerlendirmek üzere, Siirt ilinde faaliyet sürdüren ilgili kurum ve kişilerin desteğini rica ederim.”

siirttenote.com

3 YORUMLAR

  1. Bilecikteki Porland Fabrikasında çalışmak isteyeceklerin başvuru formunu alacakları adres:

    Mücadele gazetesi: Ülkü Mah. 703 Sok No. 4/A – Marangozlar Çarşısı
    Hacı Hüseyin Ağa Vakfı altı, Durak Kebap salonu yanı – SİİRT

CEVAP VER