Bahçeli’nin danışmanından inciler: İstanbul’da HDP’nin MHP’den fazla oy alması CHP’nin ayıbı

0
662 kez

CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programına ilginç açıklamalarıyla ve akademisyen Ahmet İnsel’le yaşadığı tartışmayla Metin Özkan damga vurdu.

Özkan, Devlet Bahçeli’nin HDP’ye yönelik tavrını aynı şekilde sürdürerek, “Seçmene saygımız var ama seçileni saymıyoruz”ifadelerini kullandı.

Metin Özkan’ın HDP’nin barajı geçmesi ve İstanbul’da yüksek oy almasından da CHP’yi sorumlu tutarak, “Eğer HDP, Fatih’in başkenti İstanbul’da MHP’den fazla oy alıyorsa bu CHP’nin ayıbıdır” dedi.

İnsel’le sert tartışma

Programda Özkan’la Ahmet İnsel arasında da sert bir tartışma da yaşandı.

İnsel, “HDP’nin desteklediği hiçbir adayın arkasında durmayacağını söylemek bundan sonra da HDP’nin desteklediği hiçbir girişimin arkasında durmayacağız demektir. Zaten MHP bu yolda devam ederse her zaman AKP’nin 258 çoğunluğu yeterli olacaktır”ifadelerini kullandı.

MHP’nin Meclis Başkanlığı seçimindeki tavrını eleştirmeye devam eden ve “HDP’nin gayri meşru olduğunu ilan etmek aslında kendisini gayri meşru ilan etmektir” diyen İnsel’e Metin Özkan, bağırarak “Biz adayımızın arkasında durduğumuz için Baykal’a oy vermedik”yanıtını verdi.

Devlet Bahçeli’nin sözlerini hatırlatarak “HDP Baykal’a destek veriyor diye vermediniz, yalan söylüyorsunuz” diyen İnsel’e Özkan yine bağırarak, “Yaşınız benden büyük saygısızlık etmeyin. Siz yalan söylüyorsunuz, adayımızın arkasındayız” diye yanıt verdi.

Bu sert tartışma sonrası Ahmet Hakan programa ara vermek zorunda kaldı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER