Xortên Ciwanên Netewî Yên Kurdistanê vê carê jî hilkişiyan ser Rasil Hacar

9
1.125 kez

Xortên Ciwanên Netewî Yên Kurdistanê vê carê jî hilkişiyan ser Rasil Hacar û alaya Kurdistanê li wir neqşandin.Rasil Hacar cihekî seyran û gerê ye.Ev cih çar km.dûrî bajarê Sêrtê ye.Her sal ji aliyê gelek hemwelatî û geştyaran(turist)ve tê ziyaret kirin.Xortên CNKê jî ji bo peyameke girîng bidin hemwelatî taybet geştyarên biyanî hilkişiyan ser Rasil Hacar bi navê xwe yî din “Kevirê qul” alaya Kurdistanê lê neqşandin.Peyama wan î girîng ew bû da bi geştyarên biyanî fahmkirin bidin ku ew tên serdana cihekî ji axa Kurdistanê ne ji axa tirkiyê.Û taybet careke din bi dewleta dagirker fahmkirin bidin ew der perçeyekî ji axa Kurdistanê ye,perçeyekî ji axa welatê wan î dagirkiriye.Ji ber wê ew hilkişiyane ser wî cihê bilind û peyama xwe ragihandine.

 

kurdistan-bayrak kurdistan-bayrak1 kurdistan-bayrak2

9 YORUMLAR

  1. anonime cevap 🙂 Ciwanên Netewî yên Kurdistan’ı ne kadar tanıyorsun ve PDK-T ile ilişkilendirmen ne kadar takip ettiğinin göstergesi

  2. Bunlar hpg ypg nin şehitlerinin cenaze törenine katılmazlar newroz dahil hiç bir eyleme veya protestoya katılmazlar kesinlikle hdp ye oy vermezler rojavada ypg nin değil canilerin yanında yer alırlar rojavada pdks burada da pdkt dirler hepsi o.

  3. Bunlar hpg ypg nin şehitlerinin cenaze törenine katılmazlar newroz dahil hiç bir eyleme veya protestoya katılmazlar kesinlikle hdp ye oy vermezler rojavada ypg nin değil canilerin yanında yer alırlar rojavada pdks burada da pdkt dirler hepsi o.

  4. yaşasın bağımsız kürdistan.. BİJİ KURDISTANA SERBIXWE..burası kürdistan toprağıdır.. her ırk inanç ve renk ezilmeden insanca yaşayabilir..

    • o zaman bodruma çesmeye antalyaya istanbula bay…bay yy nasıl olsa Kürdistan var…!!! doktor yok….o zaman Hacettepe’ye cevaplayan çabaya Elveda….!!! Kürdistan olunca bir tefeci Bayındırlık Bakanı bir tefeci vali falan filan olur….aşiretler yönetir buraları fakir sefalet içinde…..hersey sil baştan…

  5. Bravo çok güzel !!!!! ırkçılık kaldırımlardan taşlara sıçradı ….eskiden Türk bayrağıni dağlara taşlara yaptıkları zaman bunu eleştirenler şimdi daha bir üst versiyonunu yapmış…mazlum zalim olmuş ….haberi yok…..iyi ırkçılık gelişmiş….

  6. Başınız göğe erdi tebrikler süper olmuş zaten böyle yapa yapanırkçılı getirdiniz 10 yıl önce çevre civardaki esnaf koçer ve kürtlerle aynı sofrada yemek yerdik yapılan yemekten herkes bi parça alırdımyaşım o kadar büyük değil ama yetiştik bunlara şimdi aynı yolda yürüyemiypruz birbirimize ters bakıyoruz nalet olsun bu düşünceye

CEVAP VER