KPSS’ye Hazırlanan Siirtli Öğretmen Adayı ÖSYM Mağduru

1
4.004 kez

Siirtli öğretmen adayı Osman TURHAN sınav giriş belgesinde yazılan branşı nedeniyle bir senesini kaybediyor.

Osman Turhan Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Herkes gibi sınav başvurusu için ÖSYM merkezinde başvurusunu yaptı. Sınav başvuru belgesi çıktıktan sonra branşında gördüğü hatadan dolayı adeta şok yaşadı. Branş kısmında Türk Dili ve Edebiyatı yerine ÖSYM tarafından “Türkçe” yazılmıştı.  ÖSYM’nin yeni uygulaması olan branşa göre sınava girme esası nedeniyle herkese branşına ait kitapçık geldiği için Osman Turhan sınava girse bile branşı olmadığı için soruları çözemeyecek.Yapılan yanlışı sınava üç hafta kala ÖSYM merkezine bildirmesine rağmen TURHAN  olumsuz yanıt alınca çareyi mahkemede aramaya karar verdi.

Söz konusu mağdur olan kişi eğer bir bakan veya üst yetkili bir kişinin  çocuğu olsaydı sorun 5 dakikada çözülecekken bizim gibi sıradan bir vatandaşa istatistik kayıp gözüyle bakıldığı için umursamaz tavır takınılıyor.

Osman TURHAN, bu sene sınava girmemem sanıldığı üzere benim bir yıllık kaybım değil 18 yıllık eğitim hayatımın kaybı olacak.Kendi hatalarının bedelini bana ödetmeye çalışıyorlar. Ben bütün hukuki yolları deneyerek sorumluların gereken cezayı almalarını ve kaybolan hakkımın geri verilmesini talep edeceğim.

siirttenote.com

1 YORUM

CEVAP VER