‘Rojava Halkı İçin El Ele’ Yardım Seferberliği Siirt’te Başladı

0
863 kez

Siirt Belediyesi öncülüğünde, DBP’li 7 belediye ile HDP, DBP’nin yanı sıra 58 STK’nın destekleriyle Siirt’te ‘Rojava halkı için el ele’ kampanyasının startı verildi.

 

Siirt Belediyesi öncülüğünde, DBP’li 7 belediye ile HDP, DBP’nin yanı sıra 58 STK’nın destekleriyle Siirt’te ‘Rojava halkı için el ele’ kampanyası başlatıldı. Siirt Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan yadım kampanyası tanıtım toplantısına Siirt Belediyesi Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, HDP Siirt Milletvekili Hatice Seviptekin, HDP, DBP il ve ilçe eş başkanları, çeşitli STK temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

 

‘Rojava halkı için el ele’ kampanyası ile ilgili kısa bir bilgilendirme konuşması yapan Rojava ile Yardımlaşma ve Dayanışma Koordinasyonu Sözcüsü ve Siirt Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Avukat Şakir Demir, amaçlarının bu kampanya çerçevesinde Siirt halkını tam bir seferberlik ruhuyla yardımlara dahil etmek olduğunu ifade etti.  Bu yıl ki yardım kampanyasının resmi olarak yaklaşık dört ay sürmesini planladıklarını belirten Demir, “Bu kampanya daha çok buğday, şeker, pirinç, bulgur, yağ, mercimek, fasulye, nohut, çocuk bezi ve maması gibi temel ihtiyaçlar üzerine olacak. Tabi şu anda Rojava’da bir savaş ortamı olduğundan ihtiyaçlar zamanla farklılık gösterebilir, ama kampanaya şu anda bu temel ihtiyaçlar dahilinde yürütülecek. Temel ihtiyaçların yanı sıra geçen seneki yardım kampanyasından farklı olarak bu yıl, nakit para yardımı da kabul edilecek” dedi.

 

Kampanya çerçevesinde yardımlar Siirt Belediyesi hizmet binası ile Güres Caddesi Sancaklar İlk Öğretim Okulu önünde açılan yardım çadırlarında toplanırken, nakdi para yardımı yapmak isteyen yurttaşlar ise Rojava derneğine ait olan Halkbank TL IBAN: TR67 0001 2009 3250 0016 0001 42 ve Vakıfbank TL IBAN: TR67 0001 5001 5800 7303 5916 20 nolu hesap numaralarına para yatırabilirler.

 

Bilboard ve sosyal medya üzerinden tanıtımı yapılacak olan ‘Rovaja halkı için el ele’ yardım kampanyası için bu gün iftardan sonra el bildirileri dağıtılacak.

 

 

rojava-el-ele2

 

yardım2

SiirttenÖte

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER