Siracettin Kayran Orhan Miroğlu’na Seslendi

17
2.132 kez

DEHAP döneminde Siirt’te il başkanlığı yapan şu anda DTK üyesi olan ve birçok STK’da aktivist olarak çalışmalar yürüten Siracettin Kayran, bir sosyal paylaşım  sitesinde Orhan Miroğlu’na yüklendi. Miroğlu’nun PYD’yi itibarsızlaştırdığını iddia eden  Kayran, şu açıklamalara yer verdi:

DEHAP ESKİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ORHAN MİROĞLU’na

Kürdistan coğrafyasında ve Rojavada Kürt halkının ve PYD’nin, bu güne kadar dünyanın gördüğü en vahşi, tecavüzcü, talancı, katliamcı DAİŞ’e karşı verdiği ölüm kalım savaşında binlerce Kürt ve enternasyonalist savaşçı, kadın, çoluk, çocuk, yaşlı paramparça olarak hayatını kayıp etti, yüz binlercesi evinden yurdundan göç etmek zorunda kaldı, yüzlerce köy yerle bir oldu, Kobani’de taş üstüne taş kalmadı. İnsanlık onuru adına kadınıyla erkeğiyle PYD’nin ve Kürt halkının gösterdikleri kahramanlık tüm dünyanın takdirini kazanırken, Orhan Miroğlu bu gün Star gazetesindeki köşe yazısında Kürt halkının başına gelen bunca felaketleri ile PYD’nin efsanevi kahramanlığını, elinden geldiği kadar değersizleştirmekte, hiçe saymaya çalışmakta, Beşşar Esat için yapılan bir mücadele gibi göstermeye gayret sarf etmektedir.


Kürtler boşuna dememişler : “xwudé tu aqibeta me bi xér biki” (Allahım sonumuzu hayırlı kıl)
İnsan kendini satsa bile küllen rezil olmamak için, vicdanının bir kısmini kendine saklamalı.
Halkının hukuk, demokrasi ve özgürlük mücadelesini pazarlamak ! Ne adilik

Orhan Miroğlu ! Sen DEHAP genel başkan yardımcısı iken, ben de Siirt il başkanıydım, beraber çalışmalarımız oldu. Rahmetli Musa Anter şehit düşerken, o anda onunla beraber olman ve yaralanman dolaysıyla sana özel bir önem ve saygı gösterirdim. Şimdi bin pişmanım. Keşke şu anda DAİŞ’in eline esir düşen bir Kürt kadının ayağındaki terliğin tabanı olsaydın da AKP’ye kendini satmış Milletvekili olmasaydın, daha şerefliydi.


Ey Allahım : Bize mazlum Kürt halkının özgürlüğü uğruna şehadeti nasip eyle, kendini pazarlayan milletvekilliği değil.
Tarih seni ve senin gibileri hep lanetle anacaktır.

17 YORUMLAR

  1. değerli hocam,yazdıklarınız altına imzamı atıyorum ancak,fakat,velakin bizim partide böyle adamları çok seviyor halen partimizin içinde böyle adamlar çok hemde üst düzeyde,her seçimde işte siirtin hali tanımadığımız,etmediğimiz kişiler adaylarımız oluyorlar,şimdi bu tanımadığımız kişilerin Miroğlu olmayacağının garantisi var mı ?

  2. senin partin böyle sıracettin bey,kendisine küfür edeni seviyor en büyük değeri onlara veriyor,yalçın küçük,doğu perinçek daha niceleri senin partinin en has dostlarıydılar bir zamanlar.

  3. Sirac hocanın eline ağzına sağlık, az bile yazmış. PYD’nin ve Kürt halkının vahşi DAİŞ’e karşı verdiği ölüm kalım savaşı hafife alan kimseler; pazarlarda Kürt kadınlarını satan, insanların kafasını koparan ve diri diri ateşte yakan vahşi DAİŞ’in işlemiş olduğu ve işlemekte olduğu lanetli bütün cinayet ve vahşetine ortak olduklarını bilmeliler. Miroğlu denilen dünün DEHAP’lisi, bu günün AKP’lisi, yarının MHP’lisi, Mehmet Metiner’in can ciğer kardeşi! Meğer Kürt siyasi hareketinin üst kademesinde görev yaparlarken, döktüğünüz o gözyaşları Timsah gözyaşlarıymış . Kobani şehitlerinden utanın.

CEVAP VER