Siirt’te yaşanan çatışmaya ilişkin 5 kişi gözaltında

0
3.236 kez

SİİRT (DİHA)– Siirt-Eruh yolunda kaçakçılığı önlemek için kurulduğu iddia edilen kontrol noktasında dur ihtarına uymadığı iddiasıyla açılan ateş sonucunda biri polis iki kişinin yaşamını yitirdiği çatışmaya dair Siirt ve Batman’da yapılan ev baskınlarında 5 kişi gözaltına alındı.

Eruh-Siirt yolu üzerinde dün gece saatlerinde polislerce kaçakçılık için kurulan kontrol noktasında “Dur ihbarına uymadığı” gerekçesiyle otomobile polislerin ateş açması sonucu Şerafettin Özekinci (37) yaşamını yitirirken, otomobilden de polislere ateş açılması sonucunda ise Bünyamin Toğrat (30) adlı polis memur ağır yaralandı. Ağır yaralanan Toğrat, Siirt Devlet Hastanesi’ndeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, cenazesi yapılacak törenin ardından cenazesi memleketi Elazığ’a gönderilecek. Özekinci’nin cenazesi ise Siirt Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Özekinci, Batman’a bağlı Yağmurlu (Narikîyê) köyünde toprağa verilecek.

Siirt’te 3 Batman’da 2 gözaltı

Olay sonrasında Siirt’te 3, Batman’da ise 2 kişi gözaltına alındı. Eruh yolundaki çatışmanın ardından Siirt’te özel harekat polislerinin yaptığı ev baskınlarında, Mehmet Ali Oğuz ve Hakkı Oğuz gözaltına alınırken, Siirt Devlet Hastanesi’nde de polisler tarafından açılan ateş sonucu öldürülen Şerafettin Özekinci’nin kardeşi Mazlum Özekinci (24) gözaltına alındı. Olayla ilgili operasyonların bir ayağı da Batman’da gerçekleşti. Batman Kültür Mahallesi’nde Abdullah Oğuz ve oğlu Azad Oğuz gözaltına alındı. Batman ve Siirt’te gözaltına alınan kişiler, ifadeleri alınmak üzere Siirt Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

(is/dm/sy)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER