Rojava’ya Yardımlar Çığ Gibi Büyüyor

1
974 kez

 

Siirt Belediyesi öncülüğünde, kent genelinde  “Rojava halkı için el ele” şiarıyla başlatılan Rojava destek kampanyası çerçevesinde yardımlar çığ gibi büyüyor.

Siirt Belediyesi öncülüğünde, siyasi parti ve 58 sivil toplum örgütünün katılımıyla, “Rojava halkı için el ele” şiarıyla Rojava halkına destek için başlatılan kampanyaya yurttaşlar büyük ilgi gösterirken, Siirt belediyesi önünde ve Güres caddesinde kurulan yardım toplama çadırlarında kampanyanın başlamasının üzerinden henüz 4 gün geçmesine rağmen temel ihtiyaç ve gıda maddelerinden oluşan 15 ton yardım toplandı.

Kampanya çerçevesinde dün akşam da Siirt Rojava Dayanışma Koordinasyonu bileşenlerinin temsilcileri, belediye yöneticileri, HDP ve DBP’li yöneticileri Yeni ve Bahçelievler mahallelerindeki esnaf ve yurttaşları ziyaret ederek, kampanya destek amacıyla 5 bin adet bildiri dağıttı.

 

rojava-yardim-siirt9 rojava-yardim-siirt1 rojava-yardim-siirt2 rojava-yardim-siirt3 rojava-yardim-siirt4 rojava-yardim-siirt5 rojava-yardim-siirt6 rojava-yardim-siirt7 rojava-yardim-siirt8

1 YORUM

  1. nekadar yanlı ne kadar taraflı olduğunuzu biliyordum ama bildiğimin ötesindeymişsinizde yardımları yapanlardan bir çoğu korkudan ve baskı endişesinden yapmılmış bunuda yayınlamayın ama yinede yazıyorum

CEVAP VER