SES üyelerine açılan soruşturma protesto edildi

6
909 kez

SİİRT (DİHA) – SES Siirt Şubesi üyesi 9 emekçi hakkında, Diyarbakır’daki bombalı saldırıya ilişkin sosyal medyadan paylaştıkları kınama mesajlarına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca soruşturma açılması Siirt Sosyal Hizmetler Müdürlüğü önünde protesto edildi.

HDP’nin 5 Haziran Diyarbakır mitingine dönük bombalı saldırıyı sosyal medya üzerinden kınayan SES Siirt Şubesi üyesi 9 kişiye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca açılan soruşturma, Siirt Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binası önünde protesto edildi. SES ve KESK üyelerinin yanı sıra HDP ve DBP il eşbaşkanlarının da katıldığı açıklamada konuşan SES Siirt Şubesi Eşbaşkanı Dilan Karayel, üyelerine yapılan baskıların kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Üyelerini yıldırmak adına her türlü yöntemin göze alındığını söyleyen Karayel, “Sendikamız merkezi düzeyde yaptığı açıklamalarla saldırıyı kınamış, bu saldırının sadece HDP’ye değil demokrasiye yapılan saldırı olarak değerlendirdiğimizi ifade etmişti. Bu ülkede yaşayan vatandaşlar olarak il müdürlüğü bünyesinde görev yapan üyelerimiz de kendi özel sosyal medya hesaplarından saldırganları ve saldırıyı kınayan türden paylaşımlarda bulunmuştur. Ancak ne yazık ki, arkadaşlarımıza bu paylaşımlar gerekçe gösterilerek soruşturma açılmıştır. Üstelik soruşturma sahte isim ve soy isim kullanılarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na yapılan ya da yaptırılan bu şikayet üzerine başlatılmış, konuyla ilgili bir denetçi görevlendirilmiştir” dedi.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.

6 YORUMLAR

  1. fosilleşen müdürlerin bir an önce ya kendilerine çeki düzen vermeleri yada emekli olmaları lazım. kimsenin siirtin huzurunu bozmaya hakkı yoktur

  2. Bu kurumun müdürü olan beyefendi kendini vali,emniyet müdürü,tuğay komutanı sanıyor birileri ona hatırlatsın desinki siz sadece müdürsünüz.

  3. bu müdür daha önce 100 defa görevden alınmış bir müdür birde çok delikanlı biri normal sivil memurları hemencik PKK li yapmış “ben burda PKK li barındırmam” diyormuş,mübarek müdür değil savcı,hakim mahkeme gibi müdür,yargı kararı yokken kendisi karar veriyor,Vali göreve lütfen,esas hakkında soruşturma açılması gereken kişi bizzat bu müdürdür.

  4. Soruşturma geçiren arkadaşlar kurum içersinde sorumluluklarını bilen çalışkan insanlar, yöneticilerin kendi egolarını tatmin etmek için iyi niyetli insanları pazifize etmesi kabul edilemez… Haklılar elbet kazanacak

  5. hiç bir idareci oturmuş olduğu koltukta kendilerini kalıcı zannetmesinler unutmamalıdır ki kurumlar kalıcı kişiler ise geçicidir. herkesin elbet bir gün herşeye verecekleri cevabı olacaktır.

  6. Olayın perde arkasında bir avuç azınlığın koltuklarını sağlamlaştırmak için farklı duşünenlerle mücadele ediyoruz imajını oluşturmaktır. Böylece gerek bakanlıktan gerekse de valilikten koşulsuz destek alacaklarını zannediyorlar. Fakat siirt eski siirt değildir.

CEVAP VER