Siirt’te inşaat şantiyesindeki iş makineleri ve kamyon yakıldı

0
1.331 kez

SİİRT’te özel bir inşaat firmasına ait şantiyede bulunan 4 iş makinesi ile 1 kamyon kimliği henüz belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından yakıldı. Valilik, olayın terör bağlantısı olup olmadığının araştırıldığını açıkladı.

Siirt’in Afetevleri Mahallesi Sanayi Kavşağı mevkiinde faaliyet gösteren özel bir inşaat firmasına ait şantiye sahasında bulunun 4 iş makinesi ile 1 kamyon  henüz kimliği belirlenmeyen kişi ya da kişiler tarafından ateşe verilerek yakıldı. Haber verilmesiyle şantiyeye giden ifaiye ekipleri araçlardaki yangınları söndürdü; ancak araçlar kullanılamaz hale geldi. Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, olayın ardından şantiyeye giderek, yetkililer hakkında bilgi aldı.

Siirt Valiliği’nden yapılan açıklamada şantiyedeki 2 santral görevlisinin herhangi bir kimseyi görmediklerini beyan ettikleri belirterek,  “Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, firmanın şantiye alanında inceleme başlattı. Olayın, terör bağlantısı olup almadığı araştırılıyor. Şantiye alanının güvenlik kameraları ile çevre iş yerlerinin güvenlik kameraları incelemeye alınmıştır. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı” denildi.

DHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER