Siirt Halkına Hitaben Bayram Kutlama Mesajları

0
568 kez

HDP SİİRT MİLLETVEKİLİ PROF.DR.KADRİ YILDIRIM: “Şüphesiz Ortadoğu halkları için bayramların önemi büyüktür. Özellikle bölgemizde ve ülkemizde yaşanan sorunların barış ve adalet temelinde çözülmesi için bayramların vesile olacağını düşünüyorum. Çünkü başta Rojava ve diğer Kürdistan parçaları olmak üzere Irak ve Suriye’de birçok halk bu bayrama acılarla girmektedir. Ben de bu bayramların tüm halklara barış, özgürlük ve huzur getirmesi temennisiyle tüm Müslüman halkarın ve Siirtli hemşehrilerimin bayramını en kalbi duygularla kutluyorum”

 

SİİRT MİLLETVEKİLİ HATİCE SEVİPTEKİN:  Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar insanların birbirine olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar dini duyguların inançların örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği bir toplumda; Halkların kardeşliğinin daha da kuvvetlendiği günlerdir. Bu İnançla ve bu temelde hep bir arada sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileği ile bütün Siirt halklarının bayramın kutlarım.

 

Beyt-Nahreyn Arap-Arami Birligi (Mim Yavuz BİNBAY): Mübarek Ramazan Bayramınızı kutlar, Esenlik ve Mutluluklar dilerim. Em wek birêveber û karmendên Malpera SOHRAM ê cejna we ya Ranazanê bi dil û can pîroz dikin. Bi hêvîya cejnên xweş.Rosanî Remezan sima re û keyê sima re fîraz bo, sima zaf rosananî wes û bextewaran vînî.Îd liğzeyyér umbarok. Aid ûl Zegir Mübarek. مساعد مبارك صغير المجاهدين.Je vous souhait bonne fête du Ramadan.

 

 

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Siirt Kent Konseyi adına

Orta Doğu ve İslam Coğrafyasında acı, gözyaşı ve ölümlerin yine eksik olmadığı bir Ramazan Ayını daha geride bırakıyoruz.

Oruç, İbadet, sadaka, zekât, fitre ve diğer hayırlı işlerimizi eda etmeye çalıştığımız Ramazan Ayının sonlarında ve nihayetinde Mübarek Ramazan Bayramını kutlayacağımız günlerin arifesindeyiz.

2015 yılı Ramazan Bayramının küskünlüklerin sona erdiği, gerçek ve samimi kardeşlik hukuku ile insanların birbirleriyle kucaklaştıkları, Orta Doğu ve İslam coğrafyasında, tüm dünyada savaş ve acıların nihayete erdiği günlere vesile olması dileğiyle tüm Hemşerilerimizin ve İslam Aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimizle kutlarız.

 

Baykan Belediyesi Eş Başkanları

Bayramların, barışın, hoşgörünün, dayanışmanın ve dostluğun pekiştiği günler olduğuna dikkat çekilen mesajda, şöyle denildi: “Özelde coğrafyamız, genelde tüm Ortadoğu’nun en büyük ihtiyacı barış, huzur ve özgürlüktür. Bu çerçevede, barış ve huzur dolu bir gelecek umuduyla tüm Baykanlı yurttaşlarımızın Ramazan Bayramı kutlu olsun.”

Hevserokên Şaredariya Hawêl, bi boneya Cejna Remezanê peyam weşand.

Di peyamê de bal li ser taybetmendiya cejnan a aştî, xweşbînî, piştgirî û hevaltiyê hat kişandin û hat gotin ku “Li welatê me û hemû Rojhilata Navîn pêdiviya herî mezin aştî, aramî û azadî ye. Di vê çarçoveyê de; bi hêviya pêşerojeke tijî aştî û aramî em Cejna Remezanê ya hemû Hawêliyan pîroz dikin.

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER