Askerle PKK’liler arasında çatışma: 1 asker hayatını kaybetti

0
1.110 kez

Adıyaman’da operasyona çıkan askerle PKK’liler arasında çatışma çıktığı iddia edildi. Bir jandarma başçavuşun hayatını kaybettiği, ayrıca çatışmanın da durduğu belirtiliyor.

Adıyaman’da operasyona çıkan askerlerle PKK’liler arasında çatışma çıktı. Genelkurmay 1 jandarma başçavuşun hayatını kaybettiğini, 2 askerin de yaralandığını duyurdu. Operasyonun durduğu belirtilirken çatışma haberini alan kent halkı, canlı kalkan olmak üzere çatışma bölgesinde.

Adıyaman’ın Kürk ve Derinsu kırsalında saat 10.30 sıralarında çıktığı belirtilen çatışma üzerine, bölgeye özel harekat timleri sevk edildi.

Özel harekat timleri ve PKK’liler arasında çıkan çatışmada Genelkurmay’ın açıklamasına göre 1 jandarma başçavuş hayatını kaybetti, 2 asker de yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı operasyonun sürdüğü bölgeye destek kuvvet sevk edildiğini açıkladı.

Çatışma haberinin duyulması üzerine aralarında HDP’li yöneticiler ve milletvetkillerinin de bulunduğu çok sayıda  yurttaş, canlı kalkan olmak üzere operasyon bölgesine hareket etti.

HDP’li yönetici: Çatışmayı durdurmak üzere hareket ettik

HDP Adıyaman İl Örgütü yöneticisi Behçet Yıldırım imc tv’ye telefonla bağlanarak bir açıklama yaptı. Çatışmanın olduğunu doğrulayan Yıldırım, çatışmayı durdurmak üzere çok sayıda yurttaşla beraber çatışma alanına geldiklerini söyledi.

2-3 bin kişiyle alanda olduklarını askeri yetkililerle konuştuklarını ve yetkililerin operasyona devam etmediklerini söylediğini belirten Yıldırım, buna rağmen çatışma ihtimaline karşı alanda olduklarını ve bulunacaklarını söyledi.

İMC

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER