Siirt Valisi Siirt Halkının mı AKP’nin Valisi mi

9
1.417 kez

Siirt’te Valilik tarafından her yıl olduğu gibi bu sene de  bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. Bayramlaşma törenine AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt AKP vekili Yasin Aktay, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutan Vekili Albay Alican Erkiletlioğlu, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, İl Jandarma Komutanı Albay Şenol Yeloğlu, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, daire müdürleri ve bazı sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.Törene katılan protokol üyeleri bayramlaşmadan sonra Siirt Devlet Hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde yatan hastaları tek  ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Buraya kadar sıradan bir haber değeri olarak yansıtılan ve birçok ulusal medyada da çıkan haber olağan bir durum gibi verilmiş;ancak bir ilin valisinin bir partinin hem üst düzey temsilcisi ve aynı zamanda vekiliyle birlikte bayramlaşma merasimine katılması sitemize takipçilerden tepki yağmasına neden oldu.

İsimlerini açıklamak istemeyen takipçilerimiz, vali AKP’nin valisi mi halkın valisi mi şeklinde tepki gösterdi. İldeki muhalif kesimlere idari cezalarla baskı kuran, basın açıklamalarına kısıtlamalar getiren bir valinin AKP’nin vekiliyle bayramlaşma törenine katılması vali tarafından gerçekleştirilen baskıların kimler tarafından teşvik edildiğine dair şüphelerin kalmadığı şeklinde yorumlar yapıldı.

İldeki muhalif STK’larla hiçbir diyalog kurmadığı öğrenilen  valinin bir partinin vekiliyle bayramlaşma törenine katılması tepkilerin  artmasına neden olan diğer bir etken oldu.

9 YORUMLAR

 1. vali bey halen AKP yi iktidar sanıyor biri ona söylesin AKP %40 karşı taraf %60 çoğunluk burada,sayın valim chp,mhp,hdp il başkanlarıyla dolaşmak artık daha karlı.

 2. SİZ NEYİN KAFASINI YASIYORSUNUZ VALİ BEY İSTEDİGİ KİŞİYLE İSTEDİĞİ YERE GİDER BUNA SEN O BAŞKASI KARAR VEREMEZ NERDEN BİLİYORSUNUZ HEP AK PARTİ İLEDİR ONUNLAMI YASIYORSUNUZ
  KESİN SESİNİZİ ARTIK HEP YAPTIGINIZ GİBİ CEKEMEMEZLİLİĞİ OYNAMAYIN

 3. gerizekalılar, aktroller ve ahmaklar için ön bilgiler.
  belediye başkanı seçimle iş başına gelir. o ilde yaşayan halkın çoğunluğunun oyunu alarak başkan seçilir.
  belediye başkanının bir partisi olsa da, seçimler gizli oy, açık sayımla yapıldığı için hangi sokakta kaç akepeli var onu bilemez.
  o yüzden tüm şehre hizmet eder.
  vali, seçimle değil atamayla gelir. partisi yoktur. devleti temsil eder. devlet ise her vatandaşa eşit mesafede olmalıdır.
  ama gelgörki memleketin çivisi çıkmış durumda. valilerin de partisi olmuş. sandığı tınlayan yok. sonrada DEMOKRATİK hukuk devleti masalı

 4. biz huzur istiyoruz, barış istiyoruz. Kardeşlik ve iyi geçinme istiyoruz. Artık normalleşme olsun. Vali bey, Gelin buna da bir katkı siz sunun. Tüm partilere ve partililere eşit mesafede olun. Kimseyi dışlamayın, kimseyi görmemezlik yapmayın. Unutmayın ki Devlet, millet varsa vardır. Milletsiz bir yerde, devlet de olmaz. Kutsal olan devlet değil, halktır, millettir. . Milletin kararına herkes saygı duysun ve devleti idare edenler, herkesi olduğu gibi kabul etsin. Bu şehirde artık %25 temsil seviyesi olan bir partiye bu yakınlık, diğer partileri gocundurur, seçmenleri ise yaralar. İş çok kötü inada biner. Milletin iradesiyle dalga geçilemez. “Çözüm sürecine bedenimizi koyduk” diyenler, tek başlarına iktidar olamayınca 180 derece döndüler. Demekki bu konuda ciddi ve samimi değillermis. Allah sonumuzu hayretsin. Yeniden kan ve gözyaşı olmasın. Bu tavırlar doğru değil. Daha dün, Devlet zamanın da yanlış yaptı, diyenler maalesef bugün aynı yanlışı yapıyor. İktidar hırsı, bu memleket kadar önemli olmamalı. Henüz vakit varken şu güzel Kardeşliğimize sahip çıkalım.

 5. Konu HDP olunca, AKP nin yalan ve sahte olan demokrat yüzü ampul gibi ortaya çıkıyor. Onlara göre, milli irade, halkın tercihi ve sandık sadece AKP dir. Diğerlerine bir damga vurup dışlarlar. Yukarıdaki sivri zekalı akpli gibi hemen PKK damgasını vurup HDP yi dışlamış. EE valla bu ülkede PKK 6,5 milyon oy alıyorsa zaten devlet bitmiştir. Bu kafayla bölünme olur anca. kimle gezecekmis. Vali bu şehirde çoğunluğu elinde bulunduran siyasi iradeyi görmemezlikten gelemez. Akp gidici, buradaki halk kalıcıdır. Bakalım erken secimde HDP 3-0 yapınca vali bey kiminle gezecek. Gerçekten Çok merak ediyorum.

CEVAP VER