Siirt’teki eylemde 12 gözaltı

6
3.435 kez

SİİRT (DİHA)– Siirt’te Suruç’taki katliamı kınamak için yapılmak istenen yürüyüşe polisin sert müdahalesi protesto edilirken, müdahalede gözaltına alınan 12 yurttaşın isimleri belirlendi.

Siirt’te, Suruç’taki katliamı kınamak için yapılmak istenen yürüyüşe polisin sert müdahalesi ve yaşanan gözaltılar yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi. Siirt Belediyesi önünde yapılan eylemde açıklama yapan DBP Siirt İl Eş Başkanı Reşit Teymur, Suruç saldırısını protesto ettikleri eylem sırasında polisin kendilerine müdahale ettiğini belirterek, “Bu saldırıların DAİŞ’in saldırılarından farkı yok. Her şeyden önce Siirt Valisi halkımıza karşı almış olduğu tutumundan vazgeçmeli. Bundan sonra yaşanacaklardan Siirt Valisi ve emniyet güçleri sorumludur. Bugün Siirt’te emniyet güçlerinin provokasyon peşinde olduğunu biliyoruz. En son birkaç günce emniyet resmi internet sitesinde çocukların elindeki oyuncak silahlar ile ilgili yaptığı açıklamada çocuklar açıkça hedef gösterilmiştir. Buradan belirtiyoruz ki yaşanabilecek cinayetlerden ve olaylardan emniyet güçleri sorumludur” şeklinde konuştu.

Siirt’te yapılan eylemde gözaltına alınan 12 yurttaşın isimleri şu şekilde: “Rıdvan Akdağ, Ahmet Koç, Yusuf Çiftçi, Kenan Can, Cemal Çiftçi, Bilal Aslan, Mehmet Ali Toprak, Cengiz Ece, Mehmet Özer, Mehmet Aydın, Hakan Toprak ve Hakan Hekimoğlu.”

srt-20-07-15-gozalti1 srt-20-07-15-gozalti2 srt-20-07-15-gozalti3 srt-20-07-15-katliam-yuruyus-mudahale-aciklama1 srt-20-07-15-katliam-yuruyus-mudahale-aciklama2 srt-20-07-15-katliam-yuruyus-mudahale-aciklama3

6 YORUMLAR

  1. Işid kefereleri bombaları patlatırken ortalıkta görünmeyen kahraman türk polisi bu insan bozuntlarını proteste etmek isteyen halka karşı göstermiş olduğu çakma kahramanlık gerçekten görmeye değer. Buna dense dense yazıklar olsun denir….ha duygu ve din sömürcüleri mısırdaki öldürülen bir insan için duydukları üzüntüyü kendi vatandaşı için göstermemeleri işide verilen destek ve olan ilişkinin açık göstergesidir. …

  2. asabi açağına cevap haddini bil terörist sen ve akp siniz kandan beslenen alçaklarsızınız siz allahın düşmanısınız çünkü allahın yarattığı insanları öldürüyorsonuz

  3. Kürtler üzerinde, siyasi İslamcıların ve sahtekar ümmetçilerin dışında oyun oynayan yok. Ermeni, yahudi ve Amerikanın bile siz ikiyüzlü dincilerden daha çok faydası var kürtlere. Ve daha çok merhameti var bu halka. Suruçtaki katliamı protesto etmek suçsa, vay gariban kurdün haline. Devlet bile değil, sadece adalet isteyen kürde 16 devleti olan arap, çıkmış burada yorumla nasihat veriyor. Yada kardeşlerini ve halkını paraya ve menfaate satan hain kürt bize nasihat ediyor. Sssss hadi oradan lem kepçuk ağızlı. Sizden öğrenecek hicbiseyimiz yoktur.

  4. çocuklar hedef gösterilmemiş, teröristler tarafından çocuklar hedef haline getirilmek istenmiştir.at gözlüklerini çıkarında kürtler üzerinde , ermeni ve yahudilerin oyunlarını görün.Hdp deki kürt olmayanlarıda bi araştırın bakalım.

CEVAP VER