Demirtaş: ‘Ceylanpınar’da katledilen polisler de….’

0
1.348 kez

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bursa’da katıldığı cenaze töreninde konuştu. Demirtaş, “Keşke 32 genç, asker, polis ölmeseydi de biz koltuklarımızdan vazgeçseydik.” dedi.

İşte Demirtaş’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Bu gençlerin canı, milyonlarca oyumuzdan daha kıymetlidir. Biz canımızdan vazgeçmeye hazırız. Barış için siyaset yapıyoruz.

Mevcut AKP iktidarı bir IŞİD arasındaki ilişkiyi biz ortaya atmadık. Bütün dünya bunu konuşuyorsa buna dikkat etmelidirler.

 

IŞİD gelip Türkiye içinde 32 vatandaşımızı katlederken sanki AKP mağdur, sanki IŞİD AKP ‘ye saldırmış. Bu yanlış bir üsluptur.

Bu gençler sizin günahlarınızı temizlemek için ölmediler sizin günahlarınız yüzünden öldü. Herkes, böylesi dönemlerde ‘HDP’yi nasıl vururuz’ diye düşünmek yerine bataklıktan nasıl çıkacaklarının yollarını aramalıdırar.

Ceylanpınar’da katledilen polisler, ezilen halkın, emekçilerin çocuklarıdır. Keşke 32 genç, asker, polis ölmeseydi de biz koltuklarımızdan vazgeçseydik.

Çok öldük, çok fazla ağladık fakat bu gidermenin yolu savaş değildir, barıştır.

Biz adalet, demokrasi ve barış ilkelerimizden vazgeçmeyeceğiz.

Ferdane ve Nartan arkadaşlarımız soykırıma tabi tutulmuş Çerkez halkının birer ferdiydiler. Onlar sürgüne tabi tutulduklarından beri sürgüne tabi tutulmuş bir halkın temsilcileriydiler.”

 

mynet

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER