‘Karadeniz’in asi çocuğu Kobanê’de şehit düştü’ deyin

0
4.017 kez

ANKARA (DİHA) – Suruç’taki katliamda ağır yaralanan Samsunlu Mert Cömert yola çıkmadan önce Kobanê’ye gitmenin heyecanını sosyal medyada arkadaşıyla paylaşarak, şunları ifade etti: “İnsanlık için gidiyoruz bir şeyler yapılması şart. Kobanê’ye gitme hayalim gerçekleşiyor. Karadenizlilerin de mücadele ettiklerini görsünler. Ölürsem ‘Karadeniz’in asi çocuğu Kobanê’de şehit düştü’ dersin.”

Suruç’taki katliamda ağır yaralanarak Urfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde yaşam mücadelesi veren Mert Cömert, yola çıkmadan önce sosyal medya üzerinden duygularını arkadaşı Emir Zafer ile paylaştı. Adeta vasiyette bulunan Cömert, gidişin heyecanını da “İnsanlık için gidiyoruz bir şeyler yapılması şart. Kobanê’ye gitme hayalim gerçek oluyor” sözleriyle dile getirdi ve Suruç’a doğru yola çıktı. Kobanê’ye gideceğinden ailesinin haberi olmadığını belirten ve bu durumu arkadaşıyla paylaşan Cömert, şu cümleleri kullandı: “Güzel bir şey yapıyorum da, çok da anlamlı ama bizimkilere Samsun’da kalacağım yalanını uydurdum. Yakalanmasak iyidir. Orada Karadeniz’imizi iyi bir şekilde temsil edeceğime inanıyorum.”

‘Karadeniz’in asi çocuğu şehit oldu deyin’

Arkadaşına, “Ölmezsek iyidir, ölürsek artık bizi unutmazsın devamlı paylaşım yaparsın hakkımızda” diyerek adeta vasiyette bulunan Cömert, “Ölürsem Karadeniz’in asi çocuğu Kobanê’de şehit düştü dersin” cümleleriyle de unutulmamasını istiyor.

‘Akrabalarımızı bırakırız ama o kadar çok akrabamız olur ki’

Son olarak “Bu topraklarda savaşırız, kanımızı dökeriz, arkamızda ailemizi bırakırız ama o kadar çok akrabası olur ki tahmin bile edemezler” sözlerini kullanan Cömert, arkadaşı ile vedalaşarak Suruç’a gitmenin heyecanını paylaştı.

 

ank-21-07-15-comert2 ank-21-07-15-comert3 ank-21-07-15-comert5 ank-21-07-15-comert6

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER