Siirt’te Oyuncak Silahlarla Provokasyon Girişimine Vatandaşın Yorumu

0
1.241 kez

Siirt’te günlerce ulusal basın tarafından servis edilen Emniyet Müdürlüğü kaynaklı haberin aslı astarının olmadığı iddia edildi.Söz konusu haber sadece bir açıklamadan öteye geçmezken, olayla ilgili hangi çocukların ellerine oyuncak silah verildiği, kaç kişiye dağıtıldığı, olayla ilgili ne tür bir girişimde bulunulduğu bilinmezken fıkralara konu olabilecek konu ulusal basının büyük ilgisina mazhar oldu. Murat Can adlı vatandaş her sene çocuklarımız bayram harçlıklarını alıp oyuncak silah alırlar. Ancak devletin bu silahlardan bu derece korktuğunu ilk kez gördüm.Oyuncak silahları gerçeğiyle ayırt edemeyecek olan bir güvenlik kurumunun bizi nasıl koruyacaklarına dair doğrusu merak ediyorum. Ben Siirt’te birilerinin ortamı sürekli germeye çalıştığının düşünüyorum. Bu sebeple akla mantığa uymayan gerekçelerin arkasına gizleyerek bu tarz girişimlerde bulunulduğuna inanıyorum.Biz emniyet güçlerinin oyuncak silahlardan bu kadar korkacaklarını bilseydik çocuklarımıza bu oyuncakları almalarına izin vermezdik.
Muhammet Taşar adalı vatandaş ise konuya daha genel yaklaşarak şu ifadeye yer verdi: İŞİD’in elindeki silahtan korkmayan onların bombaları için bir önlem almayanlar kafayı çocukların oyuncaklarına taktı. korkmayın çocuklarımızın oyuncakları değil İŞİD’in bombaları bize zara verir.

Geçenlerde Suruç’ta yaşanan katliamı protesto eden kitleye karşı şiddet kullana polisin tavrına yönelik açıklamada bulunan DBP Siirt İl Eş Başkanı Reşit Teymur aynı konuya değindi.”Siirt’te emniyet güçlerinin provokasyon peşinde olduğunu biliyoruz. En son birkaç gün önce emniyet resmi internet sitesinde çocukların elindeki oyuncak silahlar ile ilgili yaptığı açıklamada çocuklar açıkça hedef gösterilmiştir. Buradan belirtiyoruz ki yaşanabilecek cinayetlerden ve olaylardan emniyet güçleri sorumludur” ifadelerine yer verdi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER