Siirt’ten Rojava’ya 11 TIR yardım

1
894 kez

Siirt Belediyesi öncülüğünde başlatılan “Rojava halkı için el ele” kampanyası kapsamında toplanan yardımların ilk etabı olan temel yaşam malzemesi 11 TIR’lık  yardım filosu  bu Siirt’ten Rojava’ya  hareket etti.

Siirt Belediyesi öncülüğünde siyasi parti ve 58 sivil toplum örgütünün katılımıyla başlatılan Siirt, ilçe, belde ve köylerinde  “Rojava halkı için el ele” kampanyası çerçevesinde toplanan 300 tonu aşkın temel yaşam malzemesinin 11 TIR’lık yardımını kapsayan ilk etabı bu akşam saatlerinde Rojava’ya hareket etti.

BU gün sabah saatlerinden itibaren 20 gündür başlatılan kampanya çerçevesinde Siirt belediyesi hizmet binasında bulunan Rojava yardım toplama merkezinde toplanan temel yaşam malzemelerinin TIR’lara yükleme çalışması akşam saatlerinde tamamlandı.  Yüklemesi tamamlanan TIR’lar Doğan mahallesinde bulunan Siirt Belediyesi Ulaştırma Amirliğinde bir araya gelmesi ardında, 11 TIR’dan oluşan Rojava yardım filosu Siirt Belediye Eş Başkanı Tuncer Bakırhan ve belediye meclis üyeleri tarafından uğurlandı.

11 TIR’dan oluşan Rojava Yardım filosun yarın sabah saatlerinde Suruç’ta bulunan Rojava ile Yardımlaşma ve Dayanışma Koordinasyonu yardım merkezine ulaştırılacak.

Kampanya devam ediyor 

Rojava ile Yardımlaşma ve Dayanışma Koordinasyonu Siirt Sözcüsü Şakir Demir, kampanya süresinin 4 ay olduğunu hatırlatarak, “Bundan sonraki süreçte de kampanyamız tüm hızıyla devam edecek. İlk etapta daha çok temel yaşam malzemesi üzerinde durduk. Daha sonraki çalışmalarımızda Kobanê’nin yeniden inşası için gerekli olan çimento, demir, iş makinesi gibi her türlü inşa malzemesini de önümüzdeki süreçte toplamaya devam edeceğiz” dedi

Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (14) Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (13) Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (12) Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (11) Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (16) Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (15) Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (6) Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (5) Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (2) Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (4) Siirt'ten Rojava'ya 11 TIR yardım (1)

 

1 YORUM

CEVAP VER