Yasin Aktay’dan “Cihangir’e F16” Retweeti!

3
1.034 kez

7 Haziran seçimleri öncesi IŞİD’e silah gönderdiği iddiasıyla kamuoyunda tartışılan MİT TIR’larına ilişkin olarak, O silahlar IŞİD’e değil ÖSO’ya gidiyordu açıklamasıyla gündem olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, TSK’nın Kuzey Irak’taki PKK kamplarını hedef alan operasyonla ilgili bir tweeti kişisel Twitter hesabından retweet yaptı.

 

Aktay, Habib Çelik adlı bir Twitter kullanıcısının, “Üç F 16 yı cihangir üzerinden gece gece alçak uçuş yaptırsın” mesajını Twitter hesabından retweet’ledi.

7 Haziran seçiminde AKP’ye yakın medya tarafından “HDP’ye destek verdiği iddiasıyla hedef alınan İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alan Cihangir semtine gönderme yapılan tweet şöyle:

 

aktay_tweet-cihangir

3 YORUMLAR

  1. yasin aktay bu ülkede 12 eylül ve 28 şubat darbecileri gibi oldu. bölge insanı bir akademisyen nasıl savaşa körükle gidiyor anlayamadım. belki menfaat elde eder, ama bu halka kaybettirecektir. sadece kendisini düşünmemelidir, siirtlileri de düşünmelidir. türkiyeyi düşünmelidir. bu halkın iradesine saygı duymalıdır. bu yaptıkalrının hesabı birgün hukuk önünde sorulacağını biliyordur. yaazıklar olsun diyorum.

CEVAP VER