Operasyonlar gerginliği tırmandırdı, Siirt’te Karakola Saldırı

0
2.273 kez

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla geçici AKP hükümetinin yürüttüğü hava saldırıları ve siyasi soykırım operasyonları Kürdistan ve Türkiye’de gerginliği tırmandırdı. Operasyonları protesto edenlere saldıran polis, gençlerin hedefi oldu. Siirt’te karakola ve Nusaybin’de polis aracına uzun namlulu silahlarla ateş açılırken, Bingöl-Erzurum yolu trafiğe kapatıldı, İzmir’de ise AKP binasına ses bombası atıldı.

Siirt kent merkezindeki Cumhuriyet Polis Karakolu uzun namlulu silahlarla taranırken, Mardin’in Nusaybin ilçesinde ise devriye gezen polis aracına uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Bingöl’de HPG’liler, Erzurum karayolunu trafiğe kapattı. İzmir’de de AKP Karşıyaka İlçe Başkanlığı’na ses bombası atıldı.

Siirt’te polis karakoluna saldırı

Siirt’te saat 22.45 sıralarında Ulus Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet Polis Karakolu uzun namlulu silahlarla tarandı. Karakoldaki polislerin karşılık vermesiyle, ateş açanlar olay yerinden uzaklaştı. Polis kentte operasyon başlattı.

Nusaybin’de polis aracı tarandı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde de gençler, öz savunma kapsamında bazı mahalle ve sokaklarda barikat kurup yolu trafiğe kapattı. Polisin saldırısına gençler de karşılık verdi. Yer yer uzun namlulu silahların da kullanıldığı ilçede Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan bankaların ATM’lerine de molotofkokteyli atıldı. İki ATM kullanılamaz hale geldi. İlçede devriye gezen polis aracına da uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı bildirildi.

Bingöl-Erzurum karayolu trafiğe kapatıldı

Bingöl-Erzurum karayolu Karlıova ilçesinin Hacılar mevkii, HPG’liler tarafından ulaşıma kapatıldı. HPG’liler, yoldan geçen araçları durdurup kimlik kontrolü ve propaganda yaptıktan sonra bölgeden ayrıldı. Daha sonra bölgeye gelen asker, bölgede operasyon başlattı.

AKP ilçe binasına ses bombası atıldı

İzmir’de AKP Karşıyaka İlçe Başkanlığı’na ses bombası atıldı. Edinilen bilgilere göre, olay, saat 22.00 sıralarında Girne Caddesi üzerinde bulunan AKP binasının önünde meydana geldi. İlçe binasının bahçesinden patlama sesi duyulması üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, bahçe duvarı, ilçe başkanlığının tabelası ve bir otomobilde maddi hasar oluştu. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı araştırmada ilk belirlemelere göre, el yapımı ses bombasının bahçe duvarına yerleştirildiği öğrenildi.

DİHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER