Siirt Gönüllüleri Platformu’ndan SiirttenÖte’ye Ziyaret

2
1.037 kez

Siirt Gönüllüleri Platformu Başkanı Ayaz Akkoyun ve beraberindeki Platform üyeleri Siirtten Öte’ye ziyarette bulundular.

 

SiirttenÖte genel yazarlarıyla bir süre sohbet eden platform üyeleri Siirt’e gönül vermiş bireyleri buluşturmayı hedefleyen ve Siirt’in her yönden yaşanılır bir kent olması için çalıştıklarını dile getirdi. SGP Başkanı Ayaz Akkoyun, hangi ideolojiden olursa olsun platformlarının her kese açık olduğunu belirtti. Temel amaçlarının Siirt’in tüm sorunlarına çözüm üretecek ve yetkilileri bu yönde çözüm atmaya itmek olduğunu belirtti.

 

Platform üyeleri gazetecilik sorunları, Siirt’in siyasal, sosyal, eğitim, altyapı ve ekonomik sorunları başta olmak üzere genel değerlendirmelerde bulunarak özellikle şehri de etkileyen çatışmalı sürecin bir an önce son bulması dileklerinde bulunarak “En kötü barış savaştan iyidir.” düşüncesinde iyi dilek ve temennilerle vedalaştılar.

 

SiirttenÖte

2 YORUMLAR

  1. Yahu bunları kapıdan bile içeri almayacaktınız. Hoş ne mal olduklarını bilmeyen yok.Bildiğinizin meşhur osman ve eyo ‘nun akstk’sı. Kurulmak istenen Siirtliler federasyonunu, kürtler son anda farkedip yemeyince yerine bunu verelim dediler. Velhasıl akıllarınca Siirtteki yurtsever demokrat stklara alternatif olarak ortaya sürüldüler. Ve yine Kendi akıllarınca alternatif belediye olacaklardı. Siz kimsiniz ve Temsiliyetiniz ve meşruiyetiniz nereden geliyor?? Kim size gönüllülük yetkisi verdi. Her adının başına siirt koyanı, bize faydası olacak sanan saflardan değiliz. Siz hele gidin önce, gece gündüz savaş çığırtkanlığı yapan, sitesinde yorumcularına kürtlere karşı ahlaksızca ve alçakça küfürler yağdırtan, azılı kürt düşmanı adaminizı susturun. Sonra gelin bize kardeşlikten bahsedin. Ha içlerinde çok temiz niyetle bulunan demokrat düşünceli insanlar da var. İnşaallah onlar da bu tuzağı ve gizli hinligi farkedip biran önce oradan ayrılırlar. Siirtte halk tabanına dayanmayan her STK yeşildir, halkın iradesine düşmandır.

  2. SGB önce ilimizi esin alan bazi kisi ve kurumlarin keyfi uygulamalarina ses çikarmaya çalissinlar. Îlimizin huzurunun bozan kadrolasma, rant , ayrimciliga yol açan uygulamalara karsi çiksinlar. Kuru gürültü ile kardeslik olmaz.

CEVAP VER