TİB’in 96 internet sitesi hakkındaki engelleme kararı onaylandı

0
410 kez

Ankara Gölbaşı Sulh Ceza hakimliği, çok sayıda haber ajansının da içinde olduğu 96 internet sitesine getirilen engelleme kararını onadı. 

Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın aralarında DİHA, Sendika.org, ANF, Özgür Gündem gibi birçok basın kuruluşunun internet sitelerinin de bulunduğu 96 haber sitesine getirdiği erişim engelleme kararını onayladı.

Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği kararında, TİB’in 5651 Sayılı Yasa’nın 8 A maddesine dayandırarak hukuksuz bir şekilde erişime engellediği basın kuruluşları ile ilgili aldığı karara atıfta bulunarak, kararın uygun olduğunu ve onayladığını açıkladı.

680x680nc-ank-27-07-15-erisim-engelleme-karari011

PKK’ye yönelik başlatılan hava saldırısına paralel aralarında DİHA, ANF, ANHA, Rojnews, Özgür Gündem gazetesi, Sendika.org, Yüksekova Haber, Rudaw, RojNews, Rudaw ve BasNews’in de aralarında bulunduğu çok sayıda siteye TİB tarafından iletişim yasağı konulmuştu.

Dünde ETHA’ya erişim engellenmiş ve ETHA’dan yapılan açıklamada, “ETHA gerçekleri hem sosyal medya hem de yeni internet siteleri üzerinden halka ulaştırmaya devam edecek”denilmişti.

Bugün’de Jin Haber Ajansı’na (JINHA) erişim engellendi.

 

 

 

İMC

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER