Demirtaş: Yarın dokunulmazlıklarımızın kaldırılması için dilekçe vereceğiz

0
587 kez

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, “80 milletvekili arkadaşımla birlikte, yarın dokunulmazlıklarımızın kaldırılması için dilekçe veriyoruz” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuştu. Demirtaş, “Dokunulmazlık mı diyorsunuz? 80 milletvekili arkadaşımla birlikte, yarın dokunulmazlıklarımızın kaldırılması için biz kendimiz için dilekçe veriyoruz parlamentoya. Siz var mısınız? Haydi bakalım siz korkmuyorsanız dokunulmazlıklarınızı hep birlikte kaldıralım” dedi.

Demirtaş’ın konuşmalarından satır başları şöyle:

“13 yıldır millet diyenler, bugün darbe hükümeti kurmaya çalışıyor.

7 Haziran’dan sonra Recep Tayyip Erdoğan darbesi yapılmıştır, şu an sivil cunta rejimi vardır.”

MHP’ye eleştiri

“Hani Bilal’i istiyordunuz? Bak Bilal’i alamadınız, hilali verdiniz.”

Çözüm süreci

“Bu ülkenin cumhurbaşkanı PKK’nin silahsızlanmasını engellemiştir, önlemiştir.

Saraya bağlı kurdukları gladio örgütüyle şu anda kirli bir savaş yürütüyor. Bu, devleti de kullanmıyor Kendi özel örgütü var. Suruç Katliamı’nı yapan bu özel gladio örgütüdür.

Hep birlikte “Sana Savaş Yaptırmayacağız” dersek biter.Oy kaybettirdiğini görürse vazgeçer. Yaşamları oydur”

Dokunulmazlıkların kaldırılması

“Partileri halk açar, halk kapatır. Bugün bize yüzde 13 oy vermiş olanlar yarın yüzde 1 de verebilir, saygı duyarız, partimizi kapatılmış sayarız. Dokunulmazlık mı diyorsunuz? 80 milletvekili arkadaşımla birlikte, yarın dokunulmazlıklarımızın kaldırılması için biz kendimiz için dilekçe veriyoruz parlamentoya. Siz var mısınız? Haydi bakalım siz korkmuyorsanız dokunulmazlıklarınızı hep birlikte kaldıralım

Bizim korkacak çekinecek bir şeyimiz yok. Çalmadık, çıpmadık, öldürmedik, ihanet etmedik, neysek ortadayız. Yargı senin emrinde, buna rağmen, haydi 550 milletvekilinin dokunulmazlığını kaldıralım. Kendi dokunulmazlıklarımızın kaldırılmasına evet oyu kullanacağız. Sizden korkan sizin gibi olsun. Azrailin can dağıttığını nerde gördük ki zaten?

Biz halkımıza bel bağladık, halkımıza umut bağladık.

Biz, sana bu ülkede savaş yaptırmayacağız.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER