Cizre’de polisin vurduğu genç, el ve ayakları bağlanarak ölüme terk edildi

1
1.436 kez

Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün gece saatlerinde Kobanê Caddesi üzerinde seyir halinde bulunan sivil bir araç, Akrep tipi zırhlı araçların içerisinde bulunan polislerce önü kesilerek durdurulmak istendi. Önü kesilmesiyle duran araçtan inen 4 kişi, Cudi Mahallesi’ne doğru kaçmaya çalışırken zırhlı araçlarda bulunan polislerce yaylım ateşine tutuldu.

Açılan ateşte kaçmaya çalışanlardan ikisi yaralandı. Yaralananlardan biri olduğu yere yığılırken, yaralanan diğer kişi ise iki arkadaşıyla birlikte olay yerinden uzaklaşmayı başarıp, izlerini kaybettirdi.
Görgü tanıklarının anlatımlarına göre, yaralı halde yerde uzanan gencin yanına gelen polisler, gencin el ve ayaklarını tersten bağladı ve yaklaşık yarım saat boyunca başında bekledi.

Yaralı genç için ambulans çağrılmamasına tepki gösteren yurttaşlar ise, polislerle tartıştı. Yaşanan tartışma sırasında yurttaşlara silah doğrultan polisler herkesi bölgeden uzaklaştırdı.

Yarım saat sonra gelen ambulansla hastaneye kaldırılan ve isminin Hasan Nere olduğu öğrenilen 17 yaşındaki genç, hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Cizre Devlet Hastanesi’ne gelen Nere’nin ailesi, çocuklarının cenazesini teşhis etti. Yapılan teşhisin ardından Nere’nin cenazesi, otopsi işlemleri için sabah erken saatlerde Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Otopsi işlemlerinin bugün tamamlanması halinde Nere’nin cenazesi, yeniden Cizre’ye götürülerek defnedileceği öğrenildi. (DİHA)

1 YORUM

  1. Tüm bunların müsebbibi barajı aşan HDP dir. Biz başkanlığa ve hilafete hazırlanırken, sizler barajı geçerek işlerimiizi b*mb*k ettiniiz. Ama iktidarı asla kimseye birakmayiz. CHP ile görüşmeler de formalitedir. Oyalamadır. İyi bir savaş çıkardıktan sonra, halkı bu korkuyla erken seçime götüreceğz. HDP sıkıysa bi daha baraj geçer. Kahrolsun demokrasi ve sandık. Yaşasın bitmeyen iktidar, hilafet, İslam ve dünya liderliği. Milli iradeye biz sandiktan cikarsak saygi duyarız. Size başta dedik 400 vekil verin, güzellikle olsun bu iş. Ama iyilikten anlamadinz. Bi daha da Seni başkan yaptırmayacağız, dersen seni meclise sokmam. Binlerce insan ölse bile yine sokmam. Yakında kelepçeyle meclisten alinacaksin.

CEVAP VER