Siirt’te 10 Kişi Gözaltına Alındı

3
5.219 kez

Siirt, Diyarbakır ve Bursa’da yapılan ev baskınlarında biri zihinsel engelli bir çocuk olmak üzere 26 kişi gözaltına alındı.

Siirt’in İnönü, Doğan, Barış, Kooperatif, Tınaztepe ve Keşkol mahallelerinde sabahın saatlerinde özel harekat timleri tarafından yapılan ev baskınlarında DBP il yöneticisi Selman Erdemci, İHD üyesi Mirza Ekin, Eğitim Sen üyesi Mehmet Arger, Hacı Özer, Mehmet Can Kaçar, Abdullah Polat, Zeki Baytekin, Emrullah Pöğe, Abdulkadir Çiftçi ve Y.Ö. (15) gözaltına alındı. Gözaltına alınan 10 kişinin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtilirken, 15 yaşındaki Y.Ö.’nün zihinsel engelli olduğu ve Çocuk Şube’de alınan ifadesinden sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

‘Hakarete maruz kaldık’

Ev baskınlarında gözaltına alınan üniversite öğrencisi Abdullah Polat’ın babası Yusuf Polat, baskın sırasında maruz kaldıkları hakareti anlatarak, “Elim ameliyatlı olmasına rağmen beni yere attılar. 10 kişi üzerime çullandı. Oğlumu darp ettiler. Ağza alınmayacak hakaret ve sözlere maruz kaldık” dedi. Polat, duruma “Biz ayakkabı kutulularını paralarla doldurmadık. Camiye yardım adı altında toplanan paralarla oğluma gemiler almadım. Amerika’da oğluma fabrikalar açmadım. Oğlumu anlımızın teriyle kazandığımız paralarla okutuyordum. Oğlum üniversite okuyor ve onu rahat bırakmıyorlar. Devletin artık bu düşmanca zihniyetten ve baskılardan vazgeçmesini istiyoruz” sözleriyle tepki gösterdi.

DİHA

srt-30-07-15-ev-baskinlari-gozalti1 srt-30-07-15-ev-baskinlari-gozalti2 srt-30-07-15-ev-baskinlari-gozalti3 srt-30-07-15-ev-baskinlari-gozalti4 srt-30-07-15-ev-baskinlari-gozalti5 srt-30-07-15-ev-baskinlari-gozalti6 srt-30-07-15-ev-baskinlari-gozalti7

3 YORUMLAR

CEVAP VER