Siirt İl Özel İdaresinden “Özel Girişim” Amacına Ulaşmadı

11
1.831 kez

Siirt İl Özel İdaresi özel bir girişimde bulunurken ilgnç bir olaya sahne oldu. Özel idarenin  İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü imzasıyla duyuruya çıkan yazıda 5 branştan 5 kişi işe alınacak. Duyuru herkesin seçim telaşında olduğu haftada yapılıyor. Hatta seçimden 3 gün önce yapılıyor.Peki başvuru süresi ne zaman bitiyor dersiniz. İşte o duyurunun asıl amacını ortaya koyacak cinsten. Başvuru tarihi 08.06.2015’te yani seçimden bir gün sonra da başvurular bitiyor. Daha açık anlatılacak olursa, duyuru 04.06.2015 tarihinde yazılıyor. İddiaya göre bir gün sonra yani cuma günü duyuru askıya çıkarılıyor.Pazar günü seçim oluyor ve başvurular pazartesi sona eriyor.

Gizli duyuru denebilecek bu girişime ne olduysa 36 kişi başvuruyor. İddialara göre gizlenmeye çalışılan duyuru için aslında kişiler ayarlanmış. Ancak 5 kişi değil 36 kişi başvurunca yönetim karar değiştiriyor. Karar değiştirme gerekçesi de bir hayli tuhaf. İlan gazeteye ve internete verilmemiş.

 

usulsuz

www.siirttenote.com

 

 

 

 

11 YORUMLAR

  1. EVET genel sekreter Recep AKP li değil bunu herkes biliyor MHP li olduğu söylenir biliniyormuş ama sadece Osman örenin arkadaşı olduğu için HATTA AKP DÜŞÜNCESİNE YAŞANTISINA UYMADIĞI HALDE getirildi BİR ARKADAŞ SINAVIN İPTALİNi istediğini yazmış yahu onsuz bu ilan yapılabilirmi validen izin alınmadan ilan yapılabilirmi meclisi üyelerindin haberi olmadan imtihan ilanı yapılabilirmi hepsi haberli sucu neden sadece bir kişiye bağlıyorruz

  2. genel sekreter recep bey,AKP li değil iyi biliyorum ama adam ne yapsın mecburen uymak zorunda,aslında bu sınavların iptal edilmesinde onun büyük payı var.

  3. sayın site sizleri takdir ederek takip ediyorum,bu haberde de halkın hakkını korumuşsunuz çok güzel,hep böyle haberler yapmanız temennisiyle, ben affınıza sığınarak bir hatırlatma bulunmak istiyorum,Siirt Belediyesin de hiç mi bir yanlış iş yapılmıyor,hep doğrumu yapıyorlar,halk çok şikayetçi mesela basit bi şey söyleyeyim sivri sinekler bu sene bizi yedi,evim Bahçelievlerde,biri 8 diğeri 3 aylık iki çocuğum var sivri sinek ısırıkları yüzünden yara bere içindeler, hatta bu yüzden belediyede görevden almalar olduğu konuşuluyor, yani çok uzattım sitenizin Siirt Belediyesinide bir bakmasında yarar var.iyi çalışmalar.

  4. haberde bir çok eksik bilgi var,bir kere haberi çok geç koydunuz bu önemli bir hata,ikincisi bu sınavın iptal edilmesini,genel sekreter,vali,hdp li meclis üyeleride istiyordu,hdp li meclis üyelerinin yeni bir hükümet kurulacak ondan sonra sınavı açarız önerisiyle iptal edildi,eğer sınav yapılmış olsa veya yarında yapılsa ilan vermişler vermemişler,36 değil 360 kişi bile müracaat etse yine kendi adamlarını alacaklar.

  5. KEREM GÜZEL tatlum SEN ne zaman gördün dayrelerdede belediyelerdede hak edenin işe alındıyını kimin dayisi varse o alıniyur sen dahe bu işı örenmemişsın bizim hdp lilerde ilin meclisi üyeleride çogunluktelar amme eyerki il ozel idarasınde gennel sekirater buni yapebilmişse halel olsun una demekkı seçtuyumuz meclisin uyaları uyumışler annedunmı kerrem cannım

  6. bu olay şeçimden hemen önce oldu ve bişekilde duyurudan haberim oldu bende başvurdum hatta osman ören benim eski müdürümdür onuda aradım yardımcı olsun diye bana şu cevabı verdi alınan alınmış boşuna baş vurma dedi hdp li il meclis üyelerinin son anda haberi oldu demek ki bizim hdp il meclis üyeleri ayakta uyutuluyo malesef…

  7. benaf,olummm bizim yani,senin,benim vergilerimizle bu ülke dönüyor,listeyi kimseye göndermeye gerek yok,hakkaniyetli bir sınav yapılır,kim kazanırsa hayırlı olsun denir,sen niye bu kadar zıplamışsın,gazetecinin görevi halkın hakkını kollamaktır bu haberded e o yapılmış,alınacakların hepsi önceden tespit edilmiş deniyor Allah sayın Valiyle,HDP li meclis üyelerinden razı olsun iptal ettirerek sevap kazanmışlar,sana ne oluyor ordan hakaret ediyorsun aklınca dalga geçtiğini sanıyorsun hı hı canım.

  8. bu haberde eksik var onu da ben tamamlayayım,esas bu olayı ortaya çıkaranlar HDP li il genel meclis üyeleridir,onlarda konuyu hemen vali beye iletiliyorlar valinin de aklına yatıyor, sınavı iptal ettiriyor,yani il genel meclis üyleri ile valinin ortak çabası sonucu bu iş önleniyor.yalnız bir şey daha bu haberi çok eskiterek yapmışsınız,konunun üzerinden 2,5 ay geçti.

  9. ASLINDA Genel sekreter recep bey yanlış yapmış size listeyi yollayıp sizden 5 isim istemeliydi o zaman bu haberi yapmazdınız bizde tarafsızlığınıza inandık he he he ???

CEVAP VER