Skandal: Erzincan’da 20 Afgan ve Suriyeli Çocuk Kayboldu.

0
522 kez

ÇOCUK DESTEK MERKEZİNDE OLMASI GEREKEN 20 AFGAN VE SURİYELİ ÇOCUK NEREDE?

Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğüne bağlı çocuk destek merkezine korunmaları ve kalacakları yerleri olmadığı için yerleştirilen 20 Afgan ve Suriyeli çocuk bulunamıyor. Erzincan Valisinin ve Emniyet Müdürünün sorgulandığı ve merkeze çekilecekleri bilgisi ortalıkta dolaşırken gerçekleşen bu vahim olay bu bürokratlara olan baskıyı iyice artırdı. Koruma altında ki 20 çocuğun her nasıl olduysa işid terör örgütüne katıldıkları bilgileri durumun vehametini artırıyor. Vali ve dolayısı ile Emniyet Müdürlüğünün sorumlu olduğu bu olayda bürokratlar olayı gizlemeye çalışıyorlar.

ORGAN MAFYASI VE FUHUŞ ÇETELERİ

Savcılığın olaya derhal el atmasını isteyen duyarlı yetkilier çocukların Erzincan Bürokrasisi’ne yuvalanmış bir “Menfaat Şebekesi” tarafından organ mafyasına veya fuhuş çetelerine satılmış olma ihtimali olduğu üzerinde de duruyorlar.

Erzincan-Valiligi1424452979

ERZİNCAN BÜROKRASİSİ ZOR DURUMDA
Uluslararası arenada ve özelde Lahey Uluslararası adalet divanında İŞİD terör  örgütü ile konusu suç teşkil eden  ilişkileri yüzünden  Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti üyelerinden bazıları hakkında soruşturma yapılırken bir devlet kurumundan topluca İŞİD terör örgütüne katılım olması soruşturmayı önemli derecede etkileyecek gibi görünüyor. Uluslararası arenada işid terör örgütü ile olan ilişkileri sorgulanan Türkiye bu kaybolma olayının duyulması ile tekrar zor sorularla karşılaşacaktır. Erzincan Valisi ve il Emniyet Müdürü kaybolan 20 Afgan ve Suriyeli çocuğun kaybolması ve İŞİD terör örgütüne katıldıkları bilgileri yüzünden zor günler yaşayacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin koruması altında olması gereken bu çocuklar umalım ki en kisa zamanda sağ salim bulunsunlar.

 

kaynak: http://haberintersi.com/index.php/gundem/800-erzincan-bassavciligi-goreve-20-afgan-ve-suriyeli-cocuk-nerede

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER