Star Gazetesi yine gaza geldi

3
2.222 kez

SİİRT (DİHA) – Star Gazetesi’nin “HDP’nin iki yüzü” başlığıyla manşetten hedef gösterdiği Siirt Belediye Meclis Üyesi Baki Taşçı, haberlerin gerçekleri yansıtmadığını belirterek, yüzünün kapalı olduğu fotoğrafın Kobanê eylemleri sırasında eylemcilerle Vali’nin bilgisi dahilinde yapılan görüşme sırasında çekildiğini ve gazdan etkilendiği için yüzüne bez örttüğünü ifade etti.

Star Gazetesi’nin bugünkü manşetinden verilen ve DBP’li seçilmişleri hedef alan habere yalanlama geldi. Siirt Belediye Meclis Üyesi Baki Taşçı’nın iki fotoğrafının kullanıldığı ve “HDP’nin iki yüzü” başlığıyla servis edilen haberde gazdan etkilendiği için yüzüne bez örten Taşçı “militan” olarak lanse ediliyor. Star Gazetesi’nin servis ettiği habere tepki gösteren Taşçı, haberin maksadının saldırı ve hedef gösterme olduğunu söyledi. 7 Haziran’dan bu yana Star Gazetesi’nin HDP’yi ve DBP’li belediyeleri hedef aldığını belirten Taşçı, “Haber de KCK tarafından belediyeye danışman olarak atandığım iddiası kesinlikle yalandır. Çünkü ben öncelikle belediyede danışman değil, Siirt halkının oyları ve iradesi ile seçilmiş bir belediye meclis üyesiyim. Siirt Belediyesi’nde iki dönemdir seçilen bir belediye meclis üyesiyim” dedi.

Valiliğin bilgisi dahilinde eylemcilerle görüşüldü

Kobanê eylemlerinin ardından ortadan kaybolduğu yönünde iddiaların da haberde yer aldığını dile getiren Taşçı, bunların gerçeği yansıtmadığını ve halkın seçtiği biri olarak var gücüyle çalıştığını ifade etti. Ağzının etrafında bir bez bulunan ve “militan” başlığıyla servis edilen fotoğrafın çekiliş öyküsünü de anlatan Taşçı, “6-8 Ekim eylemlerinin sona ermesi için Siirt Valiliği’nin bilgisi dahilinde oluşturulan ve aralarında Siirt Belediye Eşbaşkanımız Tuncer Bakırhan, sivil toplum örgütü temsilcilerinin bulunduğu heyet ile birlikte göstericiler ile görüşmeye gidilirken yoğun göz yaşartıcı gazdan etkilendiğim için kısa bir süre yüzümü bezle kapattığım anda çekilmiş bir fotoğraftır. Konu ile ilgili iddialar nedeniyle olaylar ardından başlatılan soruşturma kapsamında kendi isteğim doğrultusunda savcılığa gidip ifade vermiştim. Haberi yapan gazeteci ve yayınlayan gazete ilkeli ve ahlaklı bir haber yapmak amacında olsaydı, savcılıkta verilen ifademi alıp kullanması daha ahlaklı olurdu” dedi.

Fotoğraf basın toplantısı sırasına çekildi

Verilen haberde Bakırhan’ın danışmanı olarak gösterildiğini ve “Ayaklanma çağrısı toplantısı” başlığıyla verilen fotoğrafı da açıklayan Taşçı, “27 Temmuz Pazartesi günü belediye meclis üyemiz Şemsettin Aykaç’ın tutuklanması ve yine belediye meclis üyelerimizden Mehmet Özer, Muzaffer Akan ve çok sayıda belediye çalışanın gözaltına alınması ile ilgili eşbaşkanlık makamında biz belediye meclis üyelerinin katılımı ile Belediye Eş Başkanımız Tuncer Bakırhan tarafından yapılan basın toplantısında çekilen fotoğraftır” diye belirtti.

Kendisi hakkında gerçek olamayan iddialara yer verdiği için Star Gaztesi hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Taşçı,ayrıca hedef gösterilip, iftara nedeniyle tazminat davası açacağını ifade etti.

3 YORUMLAR

  1. Dün bu haberde kullanılan fotolara baktım. Ethem Sancak’ın star gazetesinde kullanılan foto ile ethem sancak’ın televizyon kanalı 24 tv’de kullanılan fotolar farklıydı.
    star tv’de abdulbaki taşçı’nın fotosu vardı, tv 24 ise şırnak milletvekili ferhat encü’nün fotosu var.
    amaç belli; çamur at iz kalsın.

  2. kendisini eşini çoluk çocuğunu dünya malı için birilerine feda eden bir zihniyet sahibi kişiden erdemli ahlaklı doğru dürüst bir haber beklemek onun kendisine hakaret olur..

  3. Muhafazakar bir musluman olarak ahirette bunlardan davacıyım.. 13 yıldır bizi oyaladılar.. Tamam bunlardan şeriat getirmelerini beklemiyorduk ama ahlak ve maneviyat olarak daha da geriye gittik. 13 yıldır, hırsızlık, namusuzluk, cinayet, gasp, fuhuş, alkol, uyuşturucu, Ahlaksızlık kat be kat Arttı. Ülkede ne adalet kaldı ne hukuk. Her yerde eşitsizlik, zulum ve haksizlik var. Anladıkki din iman bahane, tek dertleri ceplerini doldurmak. Yahu sahtekar dincilerde, etik ve ahlak ne arar. Hani yalan Allahın düşmanıydı. Hani yalan diyen münafıktı. Çamur at izi kalsın. Çünkü yukardan emir aldılar, HDP ye ahlaksızca saldirin diye. Velhasıl sahtekar dincilerin dinle, imanla, islamla zerre kadar alakası yok. Sakalının derdi İslam mı, para mı? Hepsi aynı. Yiyici vampirler memlekete dadanmışlar. . HDP barajı geçince haram havuzun suyu kesilecek diye kudurdular. Ama onları çok iyi tanıyoruz. İkinci seçimde tokatlari daha büyük olacak.

CEVAP VER