Görüşme sonrası CHP’den açıklama

0
456 kez

Haluk Koç, “Sayın genel başkanlar ilk defa ön görüşmelerden çıkan sonuçlar üzerine düşüncelerini ifade ettiler. Bu düşüncelerini net ve samimi bir şekilde ifade ettiler. Sanıyorum bu hafta içerisinde Perşembe veya Cuma günü sayın genel başkanlşar yeniden bir araya gelecekler” dedi.

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu koalisyon görüşmeleri kapsamında Başbakanlık Konutunda saat 18.00’da bir araya geldi.

CHP Sözcüsü Haluk Koç görüşmeye ilişkin açıklama yaptı.

Koç’un açıklamalarından satır başları şöyle:

“5 ayrı toplantı tertip edildi. Burada her iki siyasi partinin temsilcileri kendi düşüncelerini ifade ettiler. Ülkemizin bugün karşı karşıya kaldığı sorunlar karşısında koalisyon kurup kuramayacakları konusunda irtibatta kaldılar.

Ülkenin menfati göz önünde bulundurulduğundan birçok konuda mutabakata varıldığını söyleyebilirim.

Sayın genel başkanlar ilk defa ön görüşmelerden çıkan sonuçlar üzerine düşüncelerini ifade ettiler. Bu düşüncelerini net ve samimi bir şekilde ifade ettiler. Sanıyorum bu hafta içerisinde Perşembe veya Cuma günü sayın genel başkanlşar yeniden bir araya gelecekler.

Yapıcı sonuç alıcı ve çok boyutlu sorunların çözüme katkı sağlayacak bir koalisyon amaçlıyoruz. Parti çıkarlarımızı, ülke çıkarlarının önüne koyma lüksünün olmadığını biliyoruz.”

imctv.com

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER