Arap halkı savaşa karşı toplanıyor

9
1.079 kez

MARDİN (DİHA) – Kürdistan’da yaşayan Arap halkı, AKP’nin devreye koyduğu savaş politikalarına karşı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da katılımıyla Mardin’de bir araya gelecek.

Mardin, Siirt ve Urfa gibi kentlerde yaşayan Arap halkı, AKP hükümeti tarafından devreye konulan savaş konseptine karşı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da katılımıyla “Arap halkı savaş istemiyor, barış sahipsiz değildir” şiarıyla toplantı gerçekleştirecek. Mardin’de bulunan Erdoba Elegance Otel Konferans Salonu’nda 12 Ağustos Çarşamba günü bir araya gelecek olan Arap halkı, barış için izlenebilecek yolları tartışacak.

Toplantıyla ilgili HDP Mardin İl Örgütü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinde iktidarını kaybeden geçici AKP hükümetinin ülkeyi savaşa sürüklediği belirtilerek, “Ama biz bölgede yıllardır barış içinde yaşayan Arap, Kürt, Türk ve Süryani halkları hiçbir zaman savaş istemiyoruz. Bizler barış sesimizi yükseltmek için bir araya geliyoruz. Bu anlamda tüm barış isteyen kesimlerin bizlerle beraber olması konusunda duyarlı olmaya çağırıyoruz” denildi.

9 YORUMLAR

  1. Kürdistanda yaşayan arap derken kürdistan neresi onu çözemedim ben burada ne kadar kürt yaşıyorsa o kadar arapta vardır bizde bu topraklardan ekmek yiyiyoruz be kadar sizin toprağınız varsa bizimde aynı şekilde var bu ayrımcı söylemleri bırakmadığınız müddetçe barıştan bahsetmeyin bi zahmet kişi kendinden sorumludur araplarda kürtlerdede çürük vardır tek taraflı düşünmesin kimse kimse göründüğü kadar masum değil sizin kadar bizde istiyoruz bu kanın durmasını

  2. antiisirdi bak ben kürtleri seviyorum. hakarette etmedim, etmemde. burda kastım silaha karşı olmamdır. sen ise noktalı (belki editör uygun görmemiştir, sansürlemiştir.) anlaşılmaz yazı yazmışsın. misliyle sana iade ediyorum.

  3. Kanı bozuk derken kendini kastetmiş a…. Ev… ı. Çünkü , türkleri kurtuluş ve çanakkale savaşlarında sırtından vurup 16 bağımsız devlet kuran işte bu kanı bozuklardir. Şimdi vatansever olmuşlar güya:))

    • Ne ırkından bahsediyorsunuz aslı arap olan ben kurdum diyor asli ermeni olan ben kurdum diyor asli arab olan ben turkum diyor turkler zaten asyali turklere benzemedigi halde her ırka turktur diyor kendinin turk olamadigini bildigi halde kusura bakmayın dogu topraklarinda yasiyoruz bu topraklarda yasiyan birisi olarak ırkcılık bizi biryere goturmez bu sorunu kafamiz da bitirmemiz gerekerik

  4. Buradaki aqtrol eyo gibi arapları Allah ıslah etsin, olmuyorlarsa kahretsin. Başta aqtrol eyo gibi yavş….lar burada Savaşı çığırtkanlığı yapıyor. Demokrat arapların sesi ise çok cılız çıkıyor maalesef. Yeter artık, insanlar halifelik fitnesi uğruna ölmesin!

CEVAP VER