Yaşam savunucuları Eruh ve Mışar Bölgesinde

1
921 kez

Yaşam savunucuları, AKP’nin savaş konseptini devreye sokulmasıyla başlayan doğa tahribatını yerinde incelemek için Eruh’a geldi.

Yaşam savunucuları, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Ekoloji Komisyonu ve Mezopotamya Ekoloji Hareketi’nin savaş konseptinin devreye konulmasıyla Kürdistan’da başlayan doğa tahribatlarını yerinde incelenmesi için yaptığı çağrı üzerine Siirt’e geldi. Eruh’a geçen dağa savunucuları, akşam saatlerinde, 13 Ağustos’ta ilçeye bağlı Mişar bölgesindeki Yelkesen (Basixrê) köyünde bulunan karakoldan atılan aydınlatma mermisi ile Yazlıca Dağı’nda (Çiyaye Reş) çıkan orman yangınını araştırmak için Yelkesen (Basixrê) köyünü ziyaret etti.

Köylülerden yaşananlar ile ilgili bilgi alan heyetin, yapılan inceleme sonucundaki izlenimleri ve edinilen bilgileri önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağı belirtildi.

1 YORUM

  1. pkk ve yandaşları hatay da.bodrumda,antalyada vs.birçok yerde hektar hektar ormanı cayır cayır yakarken bu sözde yaşam savunucuları nerdeydi acaba.. birde haberi öyle bi yapıyorsunuzki sayın sirtenote, sanki bahsi geçen makilik arazi ortada birşey yokken bilerek yakılıyor. pkk orda olmasa acaba oralarda neden çatışma olsun neden yangın çıksın. yangının tek sebebi pkk ve yandaşlarıdır.

CEVAP VER