Siirt’te Yaşamını Yitiren Er Beycur’un ailesinden komutana tepki

4
1.568 kez

Siirt’te yola döşenen mayının patlatılması sonucu yaşamını yitiren askerlerden Er Recep Beycur’un Erzurum’un Karaçoban ilçesinde ikamet eden ailesine haberi vermeye gelen askerleri yetkilileri, aile ve mahalleliler kovarak tepkilerini gösterirken, eve bayrak asılmasına da izin verilmedi.

Siirt’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki karayolunda devriye görevini yürütün askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayının patlatılması sonucu 8 asker yaşamını yitirdi. Askerlerden 20 yaşındaki Recep Beycur’un Erzurum’un Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya Mahallesi’nde ikamet eden aileye, çocuklarının yaşamını yitirdiği haberini vermek için İlçe Karakol Komutanı ve beraberinde çok sayıda özel hareketin de bulunduğu zırhlı araçla eve geldi. Eve bayrak asacaklarını ve askeri tören yapacaklarını belirten askerlere, aile ve mahalleliler “Bizim çocuğumuz sizler öldürdünüz” diyerek tepki gösterdi.

Aile ve mahalleliler askeri kovdu

Eve bayrak asılmayacağını belirten aile ve mahalleliler, askerin derhal mahalleyi boşalmasını istedi. Askerin diretmesi üzerine toplanan mahalleli, askeri mahalleden kovarken, aile bireyleri ise askeri töreni yapmayacaklarını belirtti.

Yarın geleceği belirtilen Beycur’un cenazesi aile ve mahallililer köy camisinde yapacakları dini merasimin ardından köy mezarlığında defin edecekleri belirtildi.

4 YORUMLAR

  1. YOLA BOMBA KOYAN KİM ÖLÜMÜNE SEBEP OLAN KİM BARIŞI BOZAN KİM BÖLGEDE YATIRIM YAPAN İŞ MAKİNALARINI YAKAN KİM BÖLGEDE ARAÇ YAKAN YOL KESEN KİM KİM BU HALKA EZİYET EDİYORSA KİM HALKIN HUZURUNU BOZUYORSA SANMASINKİ BÖYLE YAPMAKLA ZAFERE ULAŞACAK ZALİMİN ZULMÜ DEVAM ETMEZ ALLAH BİR GÜN MAZLUMUN AHINA KARŞILIK MAZLUMUN DUASINA KARŞILIK VERİP ALİMLERE HADLERİNİ BİLDİRECEK ALLAHIN SABRI UZUNDUR UNUTULMASIN

  2. Kim ölüme sebep olursa kim ölümden kandan beslenirse kim bu zavallı gençlerin ölümüne sebep oluyorsa kim çoluk çocuğu kandırarak sokağa sürüyorsa kim savaş istiyorsa kim israile amerikaya uşaklık ediyorsa kim gencecik kürt çocuklarını dağlara ve ölüme yolluyorsa kim halkın canına malına kastediyorsa kim bu öLümlerden oy bekliyorsa ALLAH YÜZBİNDEFE belasını cezasını versin UMARIM ANTİSİİRTLİDE ANONİMDE SİTE YÖNETİMİDE BU DUALARA AMİN DERLER

  3. Böyle tepkiler çoğalırsa savaşta ısrar edenler bir kez daha düşünür. İnsanlar evlatlarını ölüm için değil, yaşam için yetiştiriyor. Hiçbirşey yaşamdan daha değerli olamaz. Bu dünyaya gelme gayemiz de bu değil. Dini açıdan da doğru olan bu tepkidir. Zira Allaha kulluk etmeye geldik, haşa devlete değil!

CEVAP VER