Bunlar DAİŞ değil özel harekat!

2
1.031 kez

3 kişinin yaşamını yitirdiği, 6 kişinin yaralandığı, onlarca evin, işyerinin ve aracın yakıldığı Silvan’ı yerle bir eden özel harekat timleri operasyon sonrası “Tekbir Allah-u ekber” ve “Ya Allah bismillah Allah-u ekber” nidasıyla kutlama yaptı.

Valiliğin sokağa çıkma yasağından sonra ağır silahlar ve bombalarla Diyarbakır’ın Silvan ilçesini yakıp yıkan özel harekat timlerinin katliam girişimi sonrası yaptıkları kutlamanın görüntüleri ortaya çıktı. Özel harekat timlerinin gün boyu saldırı yaparak savaş alanına çevirdiği Tekel Mahallesi’nde bulunan ve araçların yakıldığı 4 Nolu Sağlık Ocağı bahçesinde kutlama yapıldı. Çoğu kar maskeli olan özel harekat timleri, önce “Tekbir Allah-u ekber” ve “Ya Allah bismillah Allah-u ekber” nidaları attı, sonra zırhlı araç sirenleri eşliğinde rastgele çevreyi taradı.

Görgü tanığı o anı anlattı

Bugün “Silvan halkı: Hedef açık bir katliamdı” başlığıyla servis ettiğimiz haberimizde, Mehmet Halit Ala (55) adlı Silvanlı yurttaş o anı anlatıyor. Ala, şunları kaydetti: “Özel hareket timleri sağlık ocağına gelip burada ‘Tekbir’, ‘Ölürüm Türkiyem’ ve ‘İstiklal marşı’ eşliğinde halka küfürler ederek araçları yaktı. Sonra sağlık ocağının 3’üncü katına çıkıp cama Türk bayrağını astılar. Silvan’daki katliamı kutladılar. Ardından zırhlı araçları ile etrafa yüzlerce mermi sıkıp gittiler. Mermiler evlerimize, iş yerlerimize isabet etti. çocuklarımız ve evdekilerle ölümü bekledik. Onlara kalsaydı bizleri evlerde tarayıp katledeceklerdi.”DİHA

2 YORUMLAR

  1. Allah bilir hangi dinden ırktan devşirmelerdir…..Allah zalimlerin hainlerin katillerin cezasını versin onları sevenlerinde onların yardımcılarınında….

  2. bunlar bahçelinin polisimi, yoksa halkın polisimi? şayet maaşlarını bahçeli veriyorsa, kurtçu ırkçı sloganlar atmaları gayet normaldir. ama maaşlarını bu halk veriyorsa durum çok vahim. memlekette iş çığırından çıkmış demektir

CEVAP VER