Siirt’te arkadaşlarını kaybeden asker yazdı: Sırf politikacılar siyaset yapsın diye öldüler

3
1.446 kez

Siirt’te tuzaklanan mayının patlamasıyla hayatını kaybeden sekiz askerle aynı yerde görev yapan bir er, arkadaşlarının sadece politikacılar siyaset yapsın diye öldüklerini yazdı.

Fotoğraf: DHA

Dün Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK’lilerin karayoluna tuzakladığı bombanın patlaması sonucunda Jandarma uzman çavuşlar Hakan Aktürk, Ferdi Gerekli ve Barış Akın, zorunlu askerlik görevini yapan Jandarma erleri Mehmet Halil Barkın, Recep Beycur, Ömer Erüstün, Bahadır Aydın, Er Emre Kaan Arlı hayatını kaybetmişti.

Askerler bugün Siirt’te yapılan törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Siirt’te zorunlu askerlik görevini yapan Jandarma eri B.Ö. Facebook hesabından, “Senin hiç kardeşin öldü mü? Benim sekiz kardeşim öldü bugün” diye yazdı.

‘Cudi dağını gezdirecekti bana’

Facebook'tan alınmıştır.

 

Fotoğraftaki arkdaşlarının yanında olamadığı için çok üzgün olduğunu dile getiren asker, “Halil, Şırnak Silopiliydi bana Cudi dağını gezdirecekti ben yanındayken sana hiçkimse karışamaz diyordu. O kobranın içinde mayın patlarken yanında olamadım Xalo ah Xalo” ifadelerini kullandı.

B.Ö., Recep Beycur için şöyle yazdı: “Çok severdi beni. Ona Erzurum’da Jiyan diyorlarmış, oruç tutardı 45 derece sıcakta yol aramasında bile ‘Allah korur beni’ derdi, korumadı. Çok severdi beni, gece nöbet tutarken hikayelerimizi paylaşırdık. ‘Çok değişiksin abi seni çok sevdim ben’ derdi, kürtçe öğretirdi bana. O mayın patlarken yanında olamadım ah Recebim be olmadı jiyanım be.”

Şimdi ‘şehit’ diyecekler…

“Şimdi ‘şehit’ diyecekler ‘cennet’ diyecekler hepsini alsınlar, boku bokuna öldü benim kardeşlerim, sırf  politikacı … … çıkıp … … siyaset yapsın” diye yazdı.

Acılı jandarma eri, “Odaya girip ‘bir çay ver içelim’ diyen komutanlar, yemekhane sırasında şakalaştığımız güzel insanlar, nöbette ülkeyi kurtardığımız yol araması yaptığımız, mayın aradığımız güzel insanlar, hangi birini anlatsam. Bir varmış, bir yokmuş” diye de ekledi.

 

3 YORUMLAR

  1. Ölen kürt öldüren yanni bumbayı kuyan ermeni uşakleri naden unlari kinamıyursunuz unlar kürt ulamazler kürt kürde öle yapmez baksenıze bu bülgede zarer güranlar heppisi kürtlardir bu hayinlar ayarki kürdlari bizlari düşünsalar yula bumba kuymazlar yullarimizi yapen areçlari yakmezler unlare inanmeyalim kanmeyelim ben br kürt ularek inanmiyurum unlara unlarde kürt ulamazler yan ermenı yanda isirail veda alaman uşaklaridiurlar

  2. bir şey kaçırmışsınız nasılda yayınlamışsınız SİLOPİLİ ASKER açıklamayı yapan askere cudi dağını gezdirecekmiş ve ona diyormuşta ben yanındayken sana kimse karışamaz yani ölen bu silopili asker hem kürt hemde kendinden bu mayıı koyanlarca kendisine bir şey yapılmayacağı bir zarar verilimeyeceğini hatta yanında gezdirmeye götüreceği asker recebide koruyabilecek kadar kendine güveni varmış ama be oldu kendini bile bu güvendiği insanlarda koruyamadı ALLAH ÖLÜMLERDEN BESLENENLERİN CEZASINI VERSİN

CEVAP VER