CHP Siirt’teki Asker cenazelerindeki basın sansürünü Davutoğlu’na sordu

0
566 kez

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, çatışmalarda yaşamını yitiren polis ve askerlerin cenaze törenlerinde TRT ve Anadolu Ajansı dışında basın kuruluşu alınmamasını TBMM gündemine taşıdı.

Son dönemde artan çatışmalı ortamla birlikte yaşamını yitiren asker ve polislerin cenaze törenlerine katılan AKP’li siyasetçilere ve hükümet üyelerine dönük ailelerden gelen tepkilerin medyada yer almasının önüne geçmek için kimi yerlerdeki cenaze törenlerine Hükümet güdümündeki TRT ve Anadolu Ajansı’nın dışındaki basın kuruluşlarının alınmaması, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş tarafından Meclis’e taşındı. Yarkadaş, Siirt’te askerlere dönük bombalı saldırıda yaşamını yitiren 8 asker için Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen askeri törene, TRT ve Anadolu Ajansı dışında basın mensubu alınmamasını Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sordu.

Cenaze töreninde akreditasyon uygulaması

Yarkadaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na; “Törene TRT ve Anadolu Ajansı dışında basın mensubu alınmamasının sebebi nedir?”, “Uygulanan akreditasyonun nedeni nedir? Törende basının görüntü almasına neden izin verilmemiştir? Basından saklanan bir şey mi vardır?”, “Cenaze törenlerine TRT ve Anadolu Ajansı dışında basın mensubu alınmayacağı doğru mudur?” sorularını yöneltti.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER