HDP ve DBP heyetinden asker ailesine taziye ziyareti

2
849 kez

Siirt’te yaşanan patlama sonucu yaşamını yitiren askerlerden Recep Beycur için verilen mevlide katılan HDP Erzurum Milletvekili Seher Akçınar Bayar, Erdoğan’ın savaşına, halkların mazlum çocuklarını feda etmeyeceklerini belirterek, savaşın son bulması için elerinden gelen çabayı sarf edeceklerini söyledi.

Siirt’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki karayolunda 19 Ağustos günü devriye gezen askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 8 askerden Erzurum’un Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya Mahallesi nüfusuna kayıtlı Er Recep Beycur için verilen mevlide, HDP Erzurum Milletvekili Seher Akçınar Bayar,HDP ve DBP il, ilçe yöneticileri de katıldı. Baş sağlığı dileklerinde bulunan HDP ve DBP heyetine, aile teşekkür etti.

‘Sarayın savaşına çocuklarımız feda etmeyeceğiz’

Baş sağlığı dileklerinden sonra konuşan HDP Erzurum Milletvekili Seher Akçınar Bayar, sarayın savaşına mazlum hakların çocuklarının feda etmeye izin vermeyeceklerini söyledi. Savaşın bir an önce son bulması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Akçınar, “Sarayın savaşına çocuklarımız feda etmeyeceğiz. Sarayın savaşına tepki gösterdiği için yaşamını yitiren Recep kardeşimizin amcası Ömer kardeşimiz yandaş medya tarafında hedef gösterilerek ‘terörist’ ilan edilmiştir. Bunlar savaşın ateşine odun taşıyanlardır. Bunlara kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bu savaşı durduracak olan Türkü ve Kürdü ile barış cephesidir. Sarayı savaşına hayır diyenlerin terörize eden ve bu ülkenin tek sahibi olarak kendilerini ilan eden anlayış hakların barış çığlığı ve iradesi karşısında yıkılmaya mahkumdur” dedi.

Beycur’un ailesi ise savaşın durulması için mücadele eden tek partinin HDP olduğunu ve başka canların yanmaması için tüm partilerin HDP’ye destek vermesini istedi.

2 YORUMLAR

  1. Yolda meydana gelen patlama ne demek.pkk bu cinayetleri işlemedi mi.ayrıca üstlenmedi mi.bi de utanmadan baş sağlığına gidiyorlar ,üzerine propagandalarını da yapıyorlar .Allah Kürt milletini bu ne yaptığını bilmeyen ,ettiğinin arkasında duramayan azgın topluluğun elinden kurtarsın.

CEVAP VER