Şirvan Kız Meslek Lisesi Öğrencileri Berlin Gezisinden Döndü

6
1.253 kez

Avrupa Birliği +Erasmus projeleri kapsamında Almanya’nın Berlin kentinde “Çağın Gereksinimi Mobil Cihazlara Web Site Geliştirme Eğitimi” adında bir proje ile staj eğitimi alan Şirvanlı kızlarımız yurda döndü.

 

Bu konuda görüşlerini aldığımız okul müdürü Tacettin Eryeşil ” Kızlarımız için çok güzel bir deneyim oldu. Avrupa’nın en önemli   ve bilişim üzerine önemli bir yere sahip olan başkentlerinden birinde böylesine bir staj görmek bizler için çok yararlı oldu. Bu bilgilerin dışında öğrencilerimizin farklı bir kültür, farklı bir ortam görmeleri ve tanımaları eminim ki onların dünyasına çok şey kazandırmıştır. Görüşlerini aldığımız öğrencilerden Sedef Taşdemir, Zeynep Zongur ve Nazlı Çeber de ” bu staj bizim için bir rüyaydı. Köylerimizden ve ya ilçelerimizden Siirt’e bile gitmek bizim için büyük bir olayken, bizlerin farklı bir ülkeye gitmemiz ve orada bir eğitim almamız bizim için çok güzel oldu. Bu yönüyle Ulusal Ajans yetkililerine, idareci ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz. Umarım tekrar farklı ülkelere gitme sansımız olur diyerek sözlerine son verdiler.” dedi.

sirvan-kiz-meslek (1)  sirvan-kiz-meslek (3) sirvan-kiz-meslek (4) sirvan-kiz-meslek (5) sirvan-kiz-meslek (6)

 

SiirttenÖte

 

 

 

 

6 YORUMLAR

  1. Gercekten tek kelimeyle muhtesem bir projeydi…farkli ulkeler farkli kulturler grmek bizim cokkk buyuk bir firsatti…en azindan hayatin siirtten ibaret olmadiginii anladik ve artik zincirkerimizi kirdik..berlini gorduk gezdik ogrendik bizim icin cok buyuk bir deneyim oldu..bu projede emegi gecen herkese sonsuz tesekkur ederiz bize bole bir imkan sunduklari icin…

  2. Hayallerimizin çok üstünde bir şehirdi.Dört dörtlük kusursuzdu. Beklentimizin çok üstünde geçti.Gerek staj olsun,gerek gezme olsun her şey çok güzeldi.Bu projede emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.
    Bize bu fırsatı sunduğunuz için,yaşamımıza böyle bir renk kattığınız için çok teşekkür ederiz.

  3. Daha önce de hocalarimiza da dedigimiz gibi hic beklemedigimiz bir projeydi. Özellikle şirvan gibi küçük bir yerden kalkıp başka bir ülkeye gitmek aklımızın ucuna bile gelmezdi. Farklı bir ülke görmek, farklı yaşam tarzlarını görmek ve farklı bir ülkede egitim almak beni çok mutlu etti. Keşke daha çok kalabilseydik. Inşallah tekrar farklı bir ülkeye gitme gibi bir şansımız olur…. Bize bu fırsatı sunan, hayatımıza renk katan ve bu projede emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim.

  4. öncelikle tacettin hocamıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. gercekten de çok güzel geçti. emeği geçen tüm hocalarımızada ayrıca teşekkür edyrz. 🙂

CEVAP VER