71 korucu operasyon baskısına karşı istifa etti

1
1.148 kez

ŞIRNAK (DİHA) – Beytüşşebap’ta askerlerin operasyon baskısını kabul etmeyen 71 köy korucusu, Kaymakamlığa sundukları dilekçelerle istifa etti.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinin Çeman (Başaran) köyünde askeri yetkililerin operasyona çıkma baskısını kabul etmeyen 71 köy korucusu, hazırladıkları istifa dilekçelerini akşam saatlerinde Beytüşşebap Kaymakamlığı’na teslim etti. Yapılacak askeri operasyonlara katılmayacaklarını, çatışmalara girmeyeceklerini, nöbet tutmayacaklarını ifade eden korucular, askerlerin yıllardır kendilerini kullandığını belirtti. Adını vermek istemeyen bir korucu, “Biz artık kardeşlerimizi öldürmek istemiyoruz. Çözüm süreci ile birlikte yasal bazı haklara kavuşacağımızı, artık kardeş kanı dökmeyeceğimizi düşünüyorduk, ancak tekrar başlatılan savaşta bu sefer malzeme olmayacağız. Devlet bizi emekli edip yasal haklarımızı verebilir ancak bizden savaşmamızı beklemesin” dedi.

Dilekçeleri alan Beytüşşebap Kaymakamı’nın olayın kendisi ile alakalı olmadığını, bir askeri problem olduğunu belirttiği ifade edildi.

1 YORUM

  1. yıllardır.beleşe para alıp yattılar.şimdi hade terörlere saldır dendiğinde kaçıyorlar. la oğlum zannediyorsunuz pkk sizi öldürmeyecek. şimdi silahınız da yok ne ..yiyeceniz şindi

CEVAP VER