Eşbaşkanlara Yönelik Gözaltılara Devam

1
596 kez

MARDİN (DİHA) – Lice, Silvan, Sur ve Hakkari’den sonra siyasi soykırım operasyonu Nusaybin’e sıçradı. Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya ve DBP İlçe Eşbaşkanı Ziynet Algan, evlerine yapılan ev baskınlarında gözaltına alındı.

DBP’li belediye eşbaşkanlarına yönelik siyasi soykırım operasyonları sürüyor. Lice, Silvan, Sur ve Hakkari belediye eşbaşkanlarının tutuklanmasından sonra bugün şafak vakti Mardin’in Nusaybin ilçesinde DBP’lilerin evlerine polis baskın yaptı. Belediye Eşbaşkanı Sara Kaya, DBP İlçe Eşbaşkanları Ziynet Algan ve İdris Yavuz, ilçe yöneticileri Alaveddin Aslan ve belediye çalışanı Şehmus Yiğit’in evlerine düzenlenen baskında arama yapıldı. Kaya ve Algan gözaltına alınırken, Yavuz, Aslan ve Yiğit ise baskın esnasında evde olmadığı için gözaltına alınmadı.

Baskından sonra gözaltına alınan Kaya ve Algan, Nusaybin Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, gözaltı operasyonuna “özyönetim” açıklamasının gerekçe gösterildiği belirtildi.

1 YORUM

  1. yav şu hdp liler teröre karşı gelemedi hala yav.bazıları hala terörlerin dediğini yapıyor.yav ne özekliği .hani iş hani ekmek. benim amcam yuksekova da 720 milyar alacağı var dükkanı kapattı kaçtı geldi.para gitti.tükkan gitti.kim verecek bunu.pkk nin zorla aldığı paralar zaten getti

CEVAP VER